fbpx

Artist talk: Eve Kask vestleb Eha Komissaroviga

29. märtsil kell 18 toimub Eve Kase isikunäituse “2+2=…” raames avalik vestlus kunstnikuga, Eve Kaske usutleb kunstiteadlane Eha Komissarov.

Näitus “2+2=…” asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku lähiaastate silmapaistvamat loomingut. Olles elanud nii nõukogudeaegses kui ka iseseisvas Eestis, on Kasel kunstnikuna hea ülevaade kahe erineva poliitilise režiimi toimimisest. Nii vaatleb ta ühtlasi Nõukogude aega ühe tõejärgse ühiskonna näitena, uurides, millised toonase ühiskonna mehhanismid on üle kandunud Eesti praegusesse sotsiaalpoliitilisse olukorda. Kaske huvitab eelkõige kaasaegne info- ja meediaruum ning selle võime kujundada igapäevaselt meie ühiskondlikke väärtuseid.

Eve Kask kasutab oma loomingus peamiste vahenditena huumorit ja fiktsiooni. Olles omandanud hariduse 1984. aastal ENSV Riiklikus Kunstiinstituudis raamatugraafika erialal, paelub Kaske sageli raamatuformaat ning tekstiline lähenemine, lisaks leiab tema viimaste aastate loomingust ka graafikat, fotot ja ruumiinstallatsioone.

Eha Komissarov on eesti kunstiteadlane ja Eesti Kunstimuuseumi kuraator. Komissarovi uurimisvaldkonnad on 19. sajandi kunstiajalugu, 20. sajandi Eesti kunst, Nõukogude Eesti sõltumatu kunst, ENSV 20. sajandi mood, Eesti 1990ndate kunst, 21. sajandi kunst.