fbpx

Artist talk – Diana Tamane vestleb Jurriaan Benschopiga

Laupäeval, 2. juulil 2022 kell 16.00

Näituse „Poolarmastus“ raames toimub vestlus kunstniku Diana Tamanega, keda usutleb hollandi kirjanik ja kuraator Jurriaan Benschop. Üritus toimub inglise keeles.

Diana Tamane isikunäitus „Poolarmastus” vaatleb kunstniku ja tema noorema poolõe Elina vahelist suhet. Esimest korda näitamisele tulevad uued teosed jätkavad kunstniku perele keskenduva loomingu pikka rida. Alates 2010. aastast on Tamane teinud koostööd oma lähemate ja kaugemate sugulastega kasutades selleks peamiselt fotograafiat.

Diana Tamane (Läti/Eesti, 1986) sündis Riias, aga elab ja töötab Tartus. Tema peamiseks väljendusvahendiks on fotograafia, kuid ta kasutab teostes ka videot, teksti, joonistusi ja leidobjekte. Tamane on õppinud fotograafiat Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (BA) ja Brüsselis LUCA Kunstikoolis (MA).

Kunstniku koduleht: http://dianatamane.com/

 Jurriaan Benschop on hollandi päritolu kirjanik ja kuraator, kes elab ja töötab Berliinis. Ta on raamatu „Salt in the Wound. Encountering Contemporary Artists across Europe“ (Helsingi, 2019) autor ning on avaldanud esseesid mitmetes kunstiraamatutes ja näituste kataloogides. Alates 30. juunist on Kogo galeriis avatud tema „Kolm omamoodi“ näitus, mis kestab kuni 27. augustini.

Kunstniku koduleht: https://www.jurriaanbenschop.com/

 

Üritusele pääseb näitusepiletiga.

 

Loe näituse kohta lisaks.

Jälgi üritust Facebookis.