fbpx

Armastus elulugudes

Vestlevad Andreas Kalkun ja Rebeka Põldsam

Neljapäeval, 16. veebruaril kell 18:00 ootame kõiki Tartu Kunstimuuseumisse kuulama folklorist Andreas Kalkunit ja kunstikriitik Rebeka Põldsamit, kes vestlevad armastusest ja seksuaalsusest eesti elulugudes. 1996. aastal ilmus Merle Karusoo koostatud elulugude kogumik “Kured läinud, kurjad ilmad”, kus inimesed kirjutasid oma elust keskendudes seksuaalsuse aspektile. Jaanuaris lõppes Eesti Kirjandusmuuseumi järjekordne eluloovõistlus “Minu elu ja armastus”. Millistest allikates võib leida jälgi tavaliste inimeste armastuse elulugudest? Tule ja saa teada! Vestlusõhtu on osa Anna-Stina Treumundi isiknäituse “M-i märg unenägu” publikuprogrammist. Näitus on avatud 26. veebruarini 2017.

Rahvaluuleteadlane Andreas Kalkun on uurinud seto naiste autobiograafilisi laule ja õigeusutõlgendusi, aga ka rahvaluuleteaduse ajalugu ja seto kultuuri representatsioone. Kalkun on uurinud ka obstsöönset laulu- ja jutupärimust.

Rebeka Põldsam on kuraator ja kriitik, kelle kunstiteaduslik uurimistöö on peamiselt keskendunud seksuaalvähemuste representatsioonidele Eesti ja Ida-Euroopa kunstis. 2016. aastal panid Põldsam ja Kalkun koos kokku näituse “Kaetud peaga naised” Seto Talumuuseumis Värskas, kus kohtusid seto ajalugu ning kaasaegne feministlik kunst.

Osalemine muuseumipiletiga.

Tere tulemast!

Lisainfo:
Hanna-Liis Kont
näituste osakonna juhataja
Tel: 58817801
Email: hannaliis@tartmus.ee