fbpx

Arheoloogiafestivaliga kaasneva kogumiku „Entry Points. Stories of the Leaning House“ lugemisgrupp

14. augustil kell 18:00 toimub Tartu Kunstimuuseumis lugemisgrupp, kus arutatakse ilukirjanduse ja kunsti kokkupuutepunktide üle.

Arutelu põhineb käesoleval näitusel “Arheoloogiafestival – kihistusi pildist ja ruumist” ning selle raames avaldatud esseede kogumikul „Entry Points. Stories of the Leaning House“. Kogumikus on avaldatud Anu Vahtra visuaalne essee „Museum 1-5“ ning Kaisa Eiche, Ragnar Helgi Ólafssoni, Tanel Randeri ja Valentinas Klimasauškase esseed, proosa ja luule.

Kogumikust leiab teiste seas Anu Vahtra visuaalse essee, milles on võimalik aduda tema poolehoidu hoone kõige iseäralikumate (et mitte öelda puudulike) füüsiliste detailide suhtes, Kaisa Eiche kirjutatud „Soldati naine“ kirjeldab viltuses majas elanud Barclay de Tolly lese argipäevaseid muresid jpm.

Trükis on müügil Tartu Kunstimuuseumis, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses ning Lugemiku raamatupoes. Kogumik on ingliskeelne. Tanel Randeri ning Kaisa Eiche tekstide eestikeelseid versioone saab lugeda, kui kirjutada aadressil hannaliis@tartmus.ee.

Üritusel on kohal tekstide autorid ning näituse kuraator Maria Arusoo, kes modereerib lugemisgruppi koos Nele Ambosega.

Üritusel osalemine muuseumi piletiga.
Tere tulemast!

Augusti teises pooles on oodata veel huvitavaid üritusi!

Lisainfo:

Hanna-Liis Kont (Tartu Kunstimuuseum)
hannaliis@tartmus.ee

Maria Arusoo (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus)
maria@cca.ee
www.cca.ee