fbpx

Alates 1. märtsist asus Tartu Kunstimuuseumi kuraatorina tööle Mae Variksoo.

Palusime tal tutvustada ennast ja rääkida, kuidas ta jõudis Tartmusi, mis teda kuraatori ameti juures huvitab ning uurisime, et millised perioodid, kunstnikud ja uurimis teemad teda ennast huvitvad?

Saame tuttavaks – Tartmusi kuraator Mae Variksoo

Ma lõpetasin Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja kultuurantropoloogia erialal. Haridusteed jätkates astusin Eesti Kunstiakadeemiasse ning olen nüüd Kunstiteaduse ja visuaalkultuuriuuringute eriala magistrant kuraatoriõppe suunal.

See, et olen jõudnud Tartu Kunstimuuseumisse just sellele erialale, mida õpin, näitab üles nii minu head õnne kui ka enda huvi.

Kuraatoriameti juures paelub mind ühtaegu nii isiklik avastamisrõõm kui ka võimalus kunsti vahendusel erinevaid lugusid rääkida. Kunst on mitmes mõttes meie enese, meie kultuuriruumi ning mõttemaailma peegeldus. Kõik näevad kunsti läbi isikliku prisma ning teoseid on võimalik avada väga erinevatest vaatepunktidest. Seepärast pakub mulle huvi ka selle tegevuse antropoloogiline mõõde. Samuti ka see, kuidas on võimalik kunstis peituvaid maailmaid inimestele lähemale tuua.

Ma ei raatsi välja tuua üksikuid perioode või kunstnikke, kes mind paeluksid enam kui kõik teised. See on alati muutumises ning ma ei pruugi anda kahel järjestikusel päeval täpselt sama vastust. Üks teema – õigemini formaat, mis mind väga paelub on eksliibrised. Ma olen alles oma avastuskäigu alguses, kuid tunnen, et sellel teekonnal on veel palju olulisi üllatusi varuks. Loodetavasti saan neid ühel hetkel ka teistega jagada.

Vaata videotutvustust siit.

Tartu Kunstimuuseum soovib uuele kolleegile palju õnne ja jõudu!

Päisefoto: erakogu