fbpx

Anna oma hääl parimale kaasava eelarve ettepanekule: Idee nr 13. Skulptuuripark Raadil

Tartu Kunstimuuseumi ja ERM-i vahelise koostööna sünnib esinduslik monumentaalskulptuuride PÜSInäitus –  esimene selletaoline Eestis. Planeeritav väljapanek rikastab oluliselt ERM-i ümbrust, kutsub inimesi Raadile värske õhu kätte jalutama ja kultuurselt aega veetma ning avab publikule Tartu Kunstimuuseumi rikkalikke kunstikogusid.

Raadi mõisapargi territooriumil tuleb eksponeerimisele 16 skulptuuri, millest kümne autoriks on Pallase Kunstikooli üks asutaja, pikaaegne õppejõud ja direktor Anton Starkopf. Väljapanek sisaldab ka tema valmistatud portreed eesti kunstiajaloo kuulsaimast maalikunstnikust Konrad Mäest! Lisaks on aeda planeeritud ajutiste skulptuuride eksponeerimise ala, kuhu on soov kutsuda esinema tänaseid kunstimaailma superstaare.

Skulptuuripargi ala lähtub ajaloolisest pargiruumist ja sellega seotud väärtuslikest vaadetest.

Pika kogemusega kohalik arhitektuuribüroo TajuRuum on juba teostanud põhjaliku ehitusprojekti, mis sisaldab detailset analüüsi Raadi mõisaparki plaanitavast näitusest ning skulptuuripargi kõrgetasemelist kujundust.

Tartu Kunstimuuseumi direktori Joanna Hoffmanni sõnul on Raadi skulptuuripark tähtis mitmel põhjusel: „Publiku ette jõuavad imelised eesti skulptuuri tippteosed, mida muidu ei ole võimalik eksponeerida, sest need on hoidlates varjul. ERM-i ja Raadi mõisa ümbrus saavutavad uue kvaliteedi, näitus looduses aitab kaasa tervislikuma ja rohelisema eluviise levikule, ühekordne investeering võimaldab projekti nautida loodetavasti aastakümneid ning kunst on laiale publikule tasuta kättesaadav.“

 

Ideega saab tutvuda infosüsteemis Volis ja Kaarsilla näitusel ning Tartu raekoja infokeskuses.

Tartu kaasava eelarve rahvahääletus toimub elektrooniliselt VOLIS keskkonnas. Hääletada saab 01.10.2021 kell 00.00 – 07.10.2021 kell 18.00. Elanikud, kellel ei ole arvuti kasutamise võimalust saavad hääletada Tartu raekoja infokeskuses (raekoja I korrus) kasutades infotöötaja abi. Infokeskus on kõigil hääletuspäevadel avatud kell 10–18. Hääletamiseks tuleb kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument.

 

Anna oma hääl siin.

Meedia:

02.10.2021 “Elmari hommikujutt: Tartus Raadile plaanitavast skulptuuripargist räägib Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann” – Raadio Elmar – podcast