fbpx

Näituse „Noor Tartu“ komisjon valis 2021. aasta projektiks Siiri Jürise esitatud näituseidee. Valituks osutunud kunstnik loob näituse koostöös Tartu Kunstimuuseumi kuraatorite ja tiimiga.

„Maaliseeria keskendub kehale, kehadevahelisele kiindumust väljendavale kontaktile ja maalimaterjalile,“ tutvustas maalikunstnik Siiri Jüris oma võiduprojekti. „Eesmärgiks on leida traditsiooniliste maalimaterjalide piires (rohkemaid kaasavaid ning) alternatiivseid inimkeha kujutamise võimalusi. Prioriteediks on maalides püsida vahepealsuses, kahe vahel, mis tähendab nii kõigi vastandlike tehniliste võtete samaaegset kasutamist kui ka mitmetähendusliku algmaterjali valimist.“

Komisjoni kuulusid Tartu Kunstmuuseumi direktori kohustäitja ja näituste osakonna juhataja Joanna Hoffmann, Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunstikogu hoidja Julia Polujanenkova, Tartu Kunstimuuseumi näituste koordinaator Kristlyn Liier, Tartu Kunstimuuseumi muuseumipedagoog Kristel Sibul, Tartu Kunstimuuseumi kuraator Indrek Grigor ning kunstikollektsionäär Reigo Kuivjõgi.

„Projektid, mis muuseumile saadetakse, on kõik väga erinevad, mistõttu on valiku tegemine iga aasta väga raske,“ ütles konkursi korraldaja Kristlyn Liier. „Komisjon arutles pikalt ning lõpuks jäi sõelale viis projekti, mis kõik olid väga tugevad. Otsustasime Siiri Jürise kasuks, kuna ta on oma loomingus tõestanud püsivust ning ootame põnevusega tema muuseumisse tulevat näitust.“

Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi III korruse projektiruumis vahemikus 12.02.–28.03.2021. Näitusesari sai alguse 2017. aastal ning selle eesmärgiks on populariseerida ning toetada Tartuga seotud noorte kunstnike loomingut. Varasemalt on „Noore Tartu“ näituseprogrammis esitletud Sten Eltermaa, Keiu Maasiku ja Mirjam Hinni loomingut.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ning Art & Tonic.