fbpx

Näituse „Noor Tartu“ komisjon valis 2019. aasta projektiks Mirjam Hinni esitatud näituseidee tööpealkirjaga „Kõrgepinge“. Valituks osutunud kunstnik loob näituse koostöös Tartu Kunstimuuseumi kuraatorite ja tiimiga. Kokku kandideeris 34 kandidaati.

„Kõrgepinge projektiga vaatlen intensiivseid meeleseisundeid, kogemusi ja kognitiivseid ebakõlasid ning nende olulisust inimeseks olemise juures. tutvustas konkursi võitja maalikunstnik Mirjam Hinni oma näitust. „Minu eesmärk on visualiseerida täielikku sisemist rebenemist ja uuesti kokku kasvamist isiklike kogemuste baasil.“

Komisjoni kuulusid Tartu Kunstimuuseumi direktori kohusetäitja ja näituste osakonna juhataja Joanna Hoffmann, Tartu Kunstimuuseumi skulptuurikogu hoidja Heiti Kulmar, Tartu Kunstimuuseumi näituste koordinaator Kristlyn Liier, Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunstikogu hoidja Julia Polujanenkova ja kunstikollektsionäär Reigo Kuivjõgi.

„Valiku tegemine personaalselt oli esialgu üpris keeruline, aga komisjon arutas teemat kollektiivina ning esile tulnud kahest tugevaimast taotlusest otsustasime seekord selge favoriidi, Mirjam Hinni projekti kasuks,“ ütles konkursi korraldaja Heiti Kulmar. „Ta konkureeris ka eelmisel aastal tugeva projektiga, mis teostus küll tookord Tartu Kunstimajas. Leidsime et kunstnik on tõestanud oma saavutustega püsivust ja ootame põnevusega sügisel esitletavaid järgmisi samme.“

Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi III korruse projektiruumis vahemikus 14.11.2019 —12.01.2020. Aastal 2017 alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut. Varasemalt on „Noore Tartu“ näituseprogrammis esitletud Sten Eltermaa ja Keiu Maasiku loomingut.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Barlova ning Vilde ja Vine.