fbpx

Vano Allsalu. Maal on maastik

13. augustil kell 16 avatakse Tartu Kunstimuuseumi Viltuses Majas Vano Allsalu maalinäitus “Maal on maastik”. Näha saab nii töid, mis tehtud vahetult pärast Kunstiinstituudi lõpetamist (1991), kui ka päris uusi, mis maalitud kunstnikule juba mõnda aega kodu pakkunud Saksamaal. Oma esimese näituse korraldas ta Tartus 1984. aastal, seega on tegemist isegi väikese juubeliga.

Kogu selle aja on Allsalu teinud värvirõõmsaid abstraktseid maale, mille üheks eesmärgiks ongi kaasmaalastele elurõõmu jagamine. “Maal on maastik. Elatakse selles seda enamasti märkamata,” ütleb ta ise. “Vahel mu maalid kujutavadki maastikku. Iga kord mu maalid on ise maastikud, kuhu ma lasen värvid hulkuma. Osad kogunevad karja, teised jäävad eraldi ja mõned lähevad hoopis ära.”

Enne näitusele tulekut tasub klõpsata www.kunstikeskus.ee, kus saab Vano Allsalu töid näha põnevas lähivaatluses. Piltidel kobrutav värv on tekitanud iseesesest vapustava maastiku. Tartu Kunstimuuseumi tasub seda nautima tulla kuni 12. septembrini.

Kuraator(id) : Reet Mark