fbpx

Vaata mind! Kuula mind!

25.02.2023–04.06.2023  

Näitus „Vaata mind! Kuula mind!“ tutvustab publikule Eestis aktiivselt tegutsevaid venekeelseid naiskunstnikke, kelle sügavmõtteline looming on väärt senisest rohkem tähelepanu nii kunstiasutuste kui ka publiku poolt.

Ekspositsioon näitab Eesti kunstiskeene mitmekesisust ja toob ühele näitusepinnale autoreid, kes on harva eksponeeritud samades asutustes oma staatuse (kunstiasutuste poolt tunnustatud, karjääri alguses ja keskel, kunstiskeene perifeerias jne), elukoha (Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Cambridge jms), loomingu teemade või karjääri kõvera arengu tõttu.

Näitus ei keskendu ainult rahvusidentiteedile, mis on tihti ainuke teema, mille kohta venekeelsetelt naiskunstnikelt uuritakse, kuid pakub publikule võimalust süveneda laiemasse küsimusse: „Mille üle muretseb venekeelne naiskunstnik?“.

Kunstnikud: Olga Jurgenson, Maria Kapajeva, Natalja Kapaeva, Olesja Katšanovskaja-Münd, Zoja Lebedeva, Tanja Muravskaja, kollektiiv OSA, Daria Popolitova, Ljudmilla Swarczewskaja, Julia Valtanen
Kuraator: Julia Polujanenkova
Koordinaator: Kristlyn Liier
Graafiline disain ja näituse kujundus: Tnxalatte

Näituse töögrupp: Richard Adang, Nele Ambos, Maarika Espenberg, Indrek Grigor, Mare Joonsalu, Margus Joonsalu, Jaanika Kuznetsova, Katrin Lõoke, Kristel Sibul, Anti Saar, Peeter Talvistu, Ago Teedema

 

Päisepilt: Julia Valtanen „The Cure II“