fbpx

Üllatus, üllatus! Kunst mittekunstimuuseumidest

Reedel, 19. jaanuaril kell 16.00 antakse Tartu Kunstimuuseumi näitusemajas tARTu 2007 kunstikuu peaürituse – näitusesarja „Üllatus, üllatus! Kunst mittekunstimuuseumidest” avalöök.
 
Tartu Kunstimuuseumi I korrusele on koondatud valik kõikide Tartu suuremate muuseumite kunstikogudes asuvatest teostest. Projekti on haaratud Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Spordimuuseum, Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseum, Tartu Linnamuuseum ja Tartumaa Muuseum. Järgnevad mitu nädalat on avamisterohked, sest lisaks Kunstimuuseumis olevale näitusele, esitlevad kunstikogusid omas majas veel Spordi- ja Kirjandusmuuseum ning baltisaksa kunstikogu näitab eraldi Eesti Rahva Muuseum.
 
Mittekunstimuuseumide kunstikogud on nagu tõelised aardekirstud, millesse tihti vaatama ei satu ja nagu tõelises aardekirstus leidub seal palju pärleid – K. Mägi, N. Triik, K. Luts, A. Adamson, J. Koort, M. Kilk, J. Arrak, I. Malin ja veel paljude teiste kunstnike teoseid saab näitusekülastaja näha. Näitusest valmib virtuaalkataloog.
 
Tartu Kunstimuuseumil on rõõm olnud kolleegidega koos näitust ette valmistada – teist sellist nii paljusid muuseume ühendavat näituseprojekti minevikust ei mäleta.

Reet Mark
Näituse kuraator