fbpx

Marie Kõljalg. Thank You For Looking!

Traditsiooniliselt toimub Tartmusis ka sel aastal Tartu Ülikooli maalieriala lõpetajate näitus. Seekord esineb magistrant Marie Kõljalg näitusega “Thank You For Looking!” (“Aitäh vaatamast!”).

Näitusel eksponeeritud tööd avavad noorte eesti maalikunstnike värskeid suundumusi maalikunstis. Marie Kõljalg eksponeerib ruumipõhist maaliprojekti, mis keskendub vaatamise ja jälgimisega  seotud suhetele ning nende ümberpööratavusele. Ta võtab ainest avaliku ja privaatse, militaarse ja intiimse vahekorrast. Pealkiri “Thank You For Looking!” viitab ihale olla nähtud ja jälgitud, segunedes samas mõru leppimisega, et piltide ning enesepaljastuste ülekülluse keskkonnas meid heal juhul vaid vaadatakse, kuid iialgi ei nähta.

TÜ maalieriala magistrantuuri lõpetanutest esineb Tartu Kunstimuuseumis Marie Kõljalg, sekundeerides ülejäänud lõpetajate avalikele kaitsmistele Tartu Kunstimajas.

03.06. kell 11.00 toimub avalik magistritöö kaitsmine (Raekoja plats 18).
11.06. kell 18.00. artist talk ning ansambli DIE JUNG performance. Üritust modereerib Marika Agu, osalemine muuseumi piletiga.

Näitusevaated
Meediakajastus

R. Hanson, Noored kunstnikud tõid näha lõputöid, – Tartu Postimees 05. VI 2015, http://tartu.postimees.ee/v2/3212935/noored-kunstnikud-toid-naeha-loputoeoed

P. Talvistu, Liiga palju kunsti? – Sirp 03. VII 2015, http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c6-kunst/liiga-palju-kunsti/