fbpx

Tõnis Saadoja. Etüüdid klaverile ja lõuendile

„Etüüdid klaverile ja lõuendile“ on monokroomselt maalitud vaikelude seeria, mis portreteerib lähivaates mustal peegelpinnal pildistatud esemeid ja kooslusi ning otsib tasakaalu maalikunsti ja fotograafia mänguliste, literatuursete ning vormiliste impulsside vahel. Musta klaveri peegelpind ja vaade klaveri mustade ning valgete klahvide reale jäi Saadojat kunagi kummitama kui potentsiaalne lähtekoht sadade hallide toonide varieerimiseks nii kujutavas kui kujundlikus mõttes. Kunstniku sõnul on teda alati motiveerinud uued, veel proovimata esteetilised eripärad ja lahendused, mis lähtuvad tihti kindlat tüüpi fotograafiast ning mille dialoog maalivahenditega loob talle uue kogemuse.

Näitust saadab kataloog, milles on eksponeeritud maaliseeria tagamaid avav tekst, intervjuu kunstnikuga ning illustreeriv pildimaterjal. Kataloogi on koostanud Hanna-Liis Kont ja Tõnis Saadoja, graafiline disain AKU, fotode autor Stanislav Stepaško, inglise keelde tõlkinud Peeter Talvistu, toimetanud Mari Tuuling ja Paul Emmet. Trükis on eesti ja inglise keeles.

Koordinaator: Hanna-Liis Kont

Näitusevaated
Meediakajastus

T. Tatar, Perfektsionisti üksindus ja raskemeelsuse ravi. – Sirp 07.VIII 2015, http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c6-kunst/perfektsionisti-uksindus-ja-raskemeelsuse-ravi/