fbpx

Tartu Kunstikool 60

Reedel, 8. juulil kell 16 avatakse Tartu Kunstimuuseumi Viltuses majas näitus TARTU KUNSTIKOOL 60.  Tegemist on ülevaatenäitusega Tartu Kunstikooli fondist. Fond on parimate õpilastööde varamu, mida kasutatakse õppematerjalina tundides ja näituste korraldamiseks. Näitus jääb lahti kuni 4. septembrini.

Juubelinäitus toimub Kunstimuuseumi esimesel korrusel neljas ruumis. Välja pannakse läbilõige 60-ne aasta jooksul õpetatud erialadest. Näha saab joonistusi, plakatite-plaadiümbriste jms kujundusi, maale, kirjaõpetuse töid, nahkehistöid, mööblit ja skulptuure alates aastast 1951 kuni tänapäevani välja. Eksponeeritakse kaasaegseid õpilastöid ja keskkonda, kus teosed valmivad. Oma kindla koha saavad arvutigraafika ja animatsioonid.

Kooli sünnipäevaks peetakse 01. juulit 1951, mil algas tegelik töö ja vastu võeti õpilased kunstipedagoogika erialale. Järgmisel aastal tuli juurde skulptuuri eriala, peagi lisandusid teatridekoratsiooni, puidu kunstilise kujundamise, rõivaste konstrueerimise ja modelleerimise osakonnad. 1960-ndail elas kool üle mitmeid reforme, muuhulgas sai kool nimeks Tartu Kunstikool. 1970-ndaid aastaid võib iseloomustada kui stabiilsuse aega. Lõputöödeks tehti kujundusi Tartu koolidele, lasteaedadele, riigiasutustele. Tõusuaega üleelav skulptuur tundis puudust tehnilistest teostajatest ja nii avati kivi kunstilise töötlemise osakond. 1990-ndatel avati tekstiilikunsti, maali ja maalingute restaureerimise, meedia- ja reklaamikunsti ning foto erialad. 2000. aastal kasvas Tartu Kunstikoolist välja Tartu Kõrgem Kunstikool.

Nüüdseks on Tartu Kunstikool juba 60 aastat pakkunud kunstialast kutseharidust, olles selliselt ainus õppeasutus Eestis, kust saab keskhariduse ja kunstialase kutseoskuse.

Juubelipidustused kulmineeruvad 3. septembril Athena keskuses, kus toimuvad Tartu kunstikooli ajalooseminar, aktus, kontsert ja vilistlaste pidu.

Kuraator(id) : Helle Vahersalu, Kalli Kalde, Reet Pulk-Piatkowska