fbpx

Peeter Lauritsa fotod ja Tiit Jaansoni maalid

Reedel, 9. jaanuaril  kell 4 p.l.  avatakse Tartu Kunstimuuseumi näitusemajas Raekoja plats 18 näituse “Kirg ja valu” raames kaks viimast väljapanekut – Peeter Lauritsa fotodest ning Tiit Jaansoni maalidest. Eesti fotokunsti klassikult on väljas tema ülimenukad lavastuslikud kompositsioonid, Tiit Jaansoni näitus pakub taaskohtumist nauditava värvimeelega loodud abstraktsete maalidega.
 
Näitusega „Kirg ja valu. Eesti kunstiklassika Mart Lepa ja René Kuulmanni erakogudest“ esinevad kaks tuntud kunstikollektsionääri, kes oma kogu veidi väiksemas ulatuses on koos näidanud juba paarikümnel korral, nii suurearvuliselt  tulid aga välja esmakordselt. 

Kõnesoleval näitusel annavad nad enda vaate eesti kunsti viimase saja aasta loole. Seega ootavad vaatajaid Kristjan Raua, Ants Laikmaa, Konrad Mägi, Nikolai Triigi, Karin Lutsu, Johannes Greenbergi, Elmar Kitse, Aleksander Vardi, Endel Kõksi, Tiit Pääsukese, Jaan Toomiku ja paljude teiste kunstnike tööd, mida tavapäraselt muuseumis näha ei saa. Väljapanekutega kaasnevad kataloogid.

Näitused jäävad lahti 8. veebruarini.

Näituse kuraator: Reet Mark