fbpx

Otsime Pallase teoseid Eesti kodudest

Tartu Kunstimuuseum otsib eraisikutele kuuluvaid Pallase kunstnike teoseid ja nendega kaasnevaid isiklikke lugusid!

2019. aasta mais avaneb Tartu Kunstimuuseumis mahukas Pallase kunstikooli 100. juubelit tähistav näitus. Suurnäitusega paralleelselt eksponeerime muuseumi III korruse projektiruumis valikut Pallase koolkonna kunstnike teostest, mis kuuluvad eraisikutele. Teoste valikus keskendume ennekõike nendele töödele, millega kaasnevad huvitavad isiklikud või perekondlikud lood.

Kui Sinule või Sinu lähedastele/tuttavatele kuulub Pallase kunstikoolis õppinud kunstniku teos või teosed aastatest 1919–1944, mida oleksid valmis näitusele laenama ja millega kaasneb ka isiklik lugu (nt saamislugu või teose isiklikku tähendust avav lugu), siis saada hiljemalt 31. detsembriks 2018 teose foto ja sellega kaasneva loo tekst ning oma kontaktandmed aadressile kristlyn@tartmus.ee või postiga aadressile Raekoja plats 18, Tartu, 51004. Kogunenud info põhjal tehakse hiljemalt 2019. aasta veebruari jooksul valik, millised teosed ja lood jõuavad vahemikus 16.05–27.10.2019 Tartu Kunstimuuseumi näitusele. Valituks osutunud teoste omanikega võetakse ühendust ning kingitakse tänutäheks Pallase näitusega kaasnev uus kataloog.

NB! Näitusele välja valitud teosed vaadatakse enne eksponeerimist muuseumi konservaatorite poolt üle ning teostatakse kokkuleppel omanikega vajalikud vormistus- ja konserveerimistööd, mis on teoste omanikele tasuta.

Lisainfo:

Näituste koordinaator Kristlyn Liier

kristlyn@tartmus.ee