fbpx

ÖKO. Laste kunstikonkursi parimad tööd

12.06.2020—12.07.2020

Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis on alates 12. juunist avatud näitus kooliõpilaste kunstikonkursile „ÖKO“ saabunud parimatest töödest.

Erinevates tehnikates loodud näitusetöödest võib eelkõige leida noorte muret planeet Maa saatuse pärast olukorras, kus inimesed jätkavad oma seniseid loodusressursse kurnavaid eluviise ja sissekujunenud harjumusi. Kuid tuuakse välja ja korratakse üle ka lihtsad tõed sellest, kuidas üksikisik oma igapäevastes tegevustes ja kogukonna tasandil saab panustada meie ühisesse puhtamasse tulevikku. Teemale kohaselt on mitmed teosed valminud leidobjektidest või materjale taaskasutades.

Vaatamata sellele, et mitu kuud kestnud eriolukord on vajutanud pitseri konkursile saabunud tööde hulgale, jõudis muuseumisse kokku 216 kunstitööd, nii iseseisvalt kui ka 25 koolist üle Eesti. Žürii valis neist näitusele 86 paremat.

 

Täname kõiki konkursil osalenuid!

Näitus jääb avatuks kuni 12. juulini.

 

Meedia:

13.06.2020 “Otepää neiu võitis kunstikonkursil esikoha” – Lõuna-Eesti Postimees

12.06.2020 “Tartu Kunstimuuseum näitab laste kunstikonkursi parimaid töid” – ERR Kultuur

11.06.2020 “AVATUD NÄITUS I „ÖKO” laste kunstikonkursi paremaid töid on nüüd võimalik minna vaatama Tartu Kunstimuuseumi projektiruumi” – GoodNews Eesti elu