fbpx

Noor Tartu – Mirjam Hinn „Kõrgepinge“

08.11.2019—12.01.2020

Mirjam Hinni näitus „Kõrgepinge” keskendub intensiivsetele meeleseisunditele ning nende rollile inimeseks olemise juures. Lammutades äärmustesse kalduvad kogemused, nii positiivsed kui negatiivsed, nende algosadeks, otsib näitus kõiki meeliülendavaid elamusi iseloomustavat ühist süvastruktuuri, mille Hinn on püüdnud oma abstraktsete maalide pimestavasse värvigammasse.

Mirjam Hinn (1990) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA) ja Tartu Ülikooli maaliosakonna (MA). Oma loomingus on ta liikunud figuraalkompositsioonidelt üha abstraktsemate teoste suunas. 2018. aasta kevadel Tartu Kunstimajas toimunud näitusega „Tardunud helid” sidus Hinn erikujulised abstraktsed maalid läbi näituse kujunduse ühtseks meeliülendavaks kompositsiooniks, mis tõi talle AkzoNobeli kunstipreemia. Näitus „Kõrgepinge” mis toimub Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis tõukub sarnasest lähtepunktist ning seob näituseruumi läbi valgus- ja heliinstallatsiooni maalidega ühtseks tervikuks.

Mirjam Hinni näitus „Kõrgepinge” kuulub Tartu Kunstimuuseumi näituste sarjas „Noor Tartu”, mille eesmärk on pakkuda eneseteostusvõimalust Tartuga seotud noortele kunstnikele. Samast sarjast on varem toimub Sten Eltremaa („Brüsseli prelüüd: liminaalne tsoon”, 2017) ja Keiu Maasiku („Kolm venda”, 2018) isikunäitused.

Kuraator: Indrek Grigor
Heli: Karl-Gustav Kello
Tekst: Indrek Grigor, Joanna Hoffmann
Graafiline disain: Martin Lazarev
Keeletoimetus: Anti Saar, Richard Adang
Tõlge: Peeter Talvistu
Fotod: Mirjam Hinn
Haridusprogramm: Kristel Sibul
Kommunikatsioon: Riin Lisett Rei
Näituse toimkond: Heiti Kulmar, Joanna Hoffmann, Kristlyn Liier, Margus Joonsalu, Jaanika Kuznetsova, Julia Polujanenkova, Riin Lisett Rei, Kristo Tamm
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Art&Tonic, Vilde ja Vine

Meedia:

07.11.2019 “Tartu Kunstimuuseum avab reedel kolm näitust”  Eesti Päevaleht – Kultuur

07.11.2019 “Kunstimuuseum annab rahvale aru” Tartu Ekspress, S. Sang

09.11.2019 “Muuseumisaali täitis Eros” Tartu Postimees – Kultuur

12.11.2019 “Mirjam Hinn „Kõrgepinge”” KesKus

12.11.2019 “Muuseum näitab seksuaalsust üldiselt ja üksikasjalikult” Tartu Postimees, R. Hanson

16.11.2019 “Tartu kunstimuuseumis hullutas sünnipäevalisi räppar Reket, täna pääseb muuseumisse tasuta” Tartu Postimees, A. Jõgi

 

Näitusevaated

Pildistas: Hedi Jaansoo