fbpx

Keiu Maasik. Kolm venda

KOLM VENDA
05.10.2018–02.12.2018
 
Tartu Kunstimuuseumis toimub teist aastat näitusesari „Noor Tartu“, mille eesmärk on eksponeerida ja populariseerida noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut ning pakkuda noortele autoritele pinnast eneseteostuseks. Möödunud aastal esitles oma loomingut Sten Eltermaa, tänavu toob Tartmusi projektiruumi oma videoteose „Kolm venda“ Keiu Maasik. Avamine 5. oktoobril kell 17.00.
 
Keiu Maasik on Tartust pärit foto- ja videokunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe ning praegu jätkab seal ka magistriõpinguid. Aastal 2018 täiendas ta end Erasmuse programmi kaudu Praha Kunsti-, Arhitektuuri ja Disainiakadeemias. Näitustel on Maasik osalenud alates 2012. aastast. Oma loomingus on ta käsitlenud teemasid nagu dokumenteerimise mõju mälule, identiteet ja inimestevahelised suhted. Nendele teemadele läheneb ta tihti isiklike kogemuste ja mälestuste kaudu.
 
Ka näitus „Kolm venda“ tõukub Maasiku isiklikust kogemusest. Käinud ühe kunstiprojekti jaoks lasketiirus tulistamas, sai kunstnik sellest unustamatu elamuse. Kogemusest kasvas välja huvi relvade vastu ja sellest omakorda kunstiprojekt. Maasik käsitleb relvateemat oma isa ja tema kahe venna kaudu, muutes lähenemise teosele veelgi personaalsemaks. Kolmest vennast üks käib jahil, teine kogub relvasid ning osaleb võistlustel ja külastab lasketiiru, kolmas sai oma uudishimu relvade vastu rahuldatud enne keskkooli ning on nüüdseks neist pigem kaugenenud. Maasik tahab teada, miks tahab üks inimene oma koju relva – mis on sellise huvi põhjuseks. Seda enam, et terrorihirmu ja jätkuvate massitulistamiste tõttu on tolerantsus relvade suhtes vähenenud, on mõtlemapanev uurida temaatikat nende inimeste vaatepunktist, kes relvi lähedalt tunnevad.
 
Kuraator: Heiti Kulmar
Graafiline kujundaja: Tnxalatte
Näituse meeskond: Indrek Aavik, Richard Adang, Joanna Hoffmann, Margus Joonsalu, Hanna-Liis Kont, Maria Johanna Kull, Kristlyn Liier, Julia Polujanenkova, Silver Rannak, Anti Saar, Peeter Talvistu, Urmo Teekivi
 
Toetajad: Tartu Linn, Eesti Kultuurkapital
#tartmus @tartmus

Näitusevaated

Fotograaf Keiu Maasik.

Artiklid: