fbpx

Muuseumi valik 2016: Eva Mustonen

Alates laupäevast, 26. märtsist saab Tartmusis vaadata selle aasta “Muuseumi valiku” raames Eva Mustoneni isikunäitust “Tiniseb võõras metsas”. Neljapäeval, 31. märtsil toimub järel-avamine ning kunstnikuvestlus.

Juba neljandat korda pakub Tartmus ühele noorele kunstnikule sarja “Muuseumi valik” raames esimese muuseuminäituse võimalust. Varem on samas sarjas esinenud Anna Hõbemäe, Alar Tuul ja Edgar Tedresaar. Seekordne väljavalitu on Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Göteborgi Ülikooli tekstiilikunsti taustaga Eva Mustonen, kellele muu hulgas anti 2014. aasta loomingu eest aasta noore tekstiilikunstniku preemia. Eva varasemad isikunäitused on jäänud meelde kummastavate materjalivalikute, tee-ise esteetika ning müstiliste objektide poolest. Lisaks päeviklikult personaalsetele tähendustele võib neis märgata ka feministlikke alatoone.

Eva ise ütleb: “Ma pole päris kindel, kas minu tööd tahavad olla midagi muud peale selle, mis nad on, sest nad ju lihtsalt on. Selles hetkes, kus nad parasjagu viibivad, on nad valmis. Nende olek peitub muutuses, neil on mingid oma teemad, mis neile muret valmistavad. Nad on äärealade elanikud, täpselt nagu on ühiskonnaski normidest kõrvale kalduvaid inimesi.”

Näitusega kaasneb eesti- ja ingliskeelne trükis kuraatoriteksti ja intervjuuga.

Kuraator Peeter Talvistu.
Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Näitusevaated
Meediakajastus

I. Grigor, Väljapeetud kohmakusest – Sirp 06 V 2016, http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c6-kunst/valjapeetud-kohmakusest/