fbpx

Muusade maailm

 

MUUSADE MAAILM

05.04-05.05.2019

5. aprillil avati Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis näitus „Muusade maailm”, mis on Tartmusi Noorteklubi esimene enda kureeritud näitus. Ekspositsiooni eesmärk on näidata, kuidas on kujutatud väga erinevaid, kuid võrdselt inspireerivaid naisi. Samal ajal on Tartmuse III korrusel näitus „Naine kujutamas naist”, millest noored ammutasid inspiratsiooni teema valikuks. Üles pandud tööd on pärit Tartu Kunstimuuseumi kogust.

Näitust kureerisid 10.-11. klasside õpilased Liisa-Lota Jõeleht (HTG), Saskia Kolberg (JPG), Killu Simson (MHG) ja Liisa Veddel (MHG). Noori juhendasid kuraator Hanna-Liis Kont ja Tartmusi muuseumipedagoog Kristel Sibul.

Noored valisid välja erinevate kunstnike töid nagu Ellinor Aiki, Peet Aren, Johannes Greenberg, Andrei Jegorov, Jaan Luik, Tanja Muravskaja, Imbi Ploompuu, Enn Roos, Ene-Liis Semper, Ludmilla Siim, Matti Varik ja Eduard Wiiralt.

Tartu Kunstimuuseumi Noorteklubi pakub kogunemispaika ja tegevust noortele, keda paelub visuaalne kultuur ja selle erinevad valdkonnad. Tegevuste sisu kujundavad noored ise vastavalt oma huvidele.

Täname Tartu Kunstimuuseumi töötajaid ja noorteklubi toetajat Tartu linna.

Meediakajastused:

Good News Eesti Elu “Gümnasistid kureerivad Tartu Kunstimuuseumi näitust” 26.03.2019

Tartu Postimees “Tartu noored kureerisid kunstimuuseumis näituse” 26.03.2019

Tartu Postimees “Gümnasistid kureerisid muuseumis muusade maailma” 05.04.2019

 

Näitusevaated

Pildistas: Taavi Piibemann