fbpx

Monoloog noorusega

Neljapäeval, 23. aprillil avab Tartmus Kunstikabinetis uue näituse “Monoloog noorusega”, mille on muuseumi kogude põhjal kokku pannud grupp Miina Härma Gümnaasiumi õpilasi. Näitus keskendub eneseotsingutele nooruse värvikatel etappidel ja sekundeerib samas avatud näitusele “Noorus kui elustiil”.

Kuid mis on nooruse aeg ?
Ei ole see paastuda, ei ole see paluda,
ei vaimu närides närtsida:
see aeg on õitseda, aeg õnne maitseda —
ja armsa kaela ümber hakata.

– Gustav Suits

Näituse eesmärgiks on käsitleda noorust vaimse teekonnana, mida iseloomustavad kauged sihid, magusvalus esimene armastus, keerukad eneseotsingud ning säravad mälestused. Eksponeeritud maalid pole seotud kindla ajajärguga, sest ka noorus on igavesti ihaldatav kontseptsioon, mille väärtust ei seostata ajastuga.

Näitusel väljas olevat tööde valikut võib vaadelda kui teekonda, mis algab malbe põhikooliga ning kulgeb läbi tormilise keskkooli maagilisse kauaoodatud tulevikku, kus leitakse sisemine tasakaal nii iseenda kui ka maailmaga. Nooruse meeleolu iseloomustavad uued algused, avastamine, ebakindlus, olevikus elamine ning pidevad muutused.

Miina Härma Gümnaasiumi õpilaste kuraatoritöö on üks osa muuseumi ja kooli vahelisest pilootprojektist, mille eesmärgiks oli tutvustada erinevate kooliastmete õpilastele Eesti kunsti ajalugu.

Kunstnikud:  Adamson- Eric, Nikolai Bogdanov-Belski, Kadri Kangilaski, Tauno Kangro, Andrus Kasemaa, Maire Koll, Ilmar Kruusamäe, August Künnapu, Malle Leis, Karin Luts, Margus Meinart, August Pulst, Olga Terri, Toomas Tõnissoo ja Aili Vint.
Kuraatorid: Miina Härma Gümnaasiumi õpilased Kadri-Ann Freiberg, Susi Ann Kaljas, Katrin Kaurov, Mari-Ann Leetmaa, Sander Lillo, Anniki Mikelsaar ja Iris Värsi.
Juhendajad: Ivika Hiis ja Kristel Sibul.
Näitusel väljas olevad tööd pärinevad peamiselt Tartmusi kogudest, aga ka erakogust.
Toetaja: Haridusministeerium

Näitusevaated