fbpx

Lõpupidu

Tartu Kunstimuuseumi I korrusel toimub maalieriala magistrantide lõpunäituse satelliitprojekt “Lõpupidu”, kus eksponeerivad oma töid Marie Kõljalg, Ahto Eller, Olivia Parmasto, Edgar Tedresaar, Joonas Vangonen ja tudengite juhendaja Jaan Elken. Näitus on avatud kuni 8. juunini ning selle raames toimub neljapäeval, 5. juunil kell 16:00 vestlusring kunstnikega.

Vestlusringi on oodatud kõik huvilised, kuid eriti maaliosakonna nooremad tudengid, kunstiajaloo tudengid ning teiste Tartu kunstiõppeasutuste õpilased, kes tahaksid maaliosakonna magistrantidega arutleda maalikunsti rollist kaasaegse kunsti kontekstis, muuhulgas noorte maalikunstnike valitud strateegia(te)st maalikunsti sünteesimisel installatsiooni ja performatiivsete ruumikunstidega.

Oodatud on kõik need, keda huvitab aus jutt loomingust ja rühmatöö kui niisuguse võimalikkusest/võimatusest – on ju maalikunst/maalikunstnik teada kui “tõrges allumatu” kaasaegse kureerimispraktika kontekstis.

Näitusevaate
Meediakajastus

P. Talvistu, Vaikne kesktee. – Sirp 19. VI 2014, http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c6-kunst/vaikne-kesktee/

M. Mikkor, Püsti, kunstnik tuleb! – Sirp 19.VI 2014, http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c6-kunst/2014-06-19-18-22-49/

K. Piirimäe, Harjumuspärased ja harjumatud maalid. – Tartu Postimees 28. VI 2014, http://tartu.postimees.ee/2841207/harjumusparased-ja-harjumatud-maalid