fbpx

Lingid maailma: Andy Warhol & Willard Maas

07.08.2021—03.10.2021

Rahvusvaheliselt tunnustatud väliskunstnike videoteoseid tutvustava näitusesarja „Lingid maailma“ kuuenda väljapaneku keskmes on USA kunstnikud Andy Warhol (1928–1987) ja Willard Maas (1906–1971).

Willard Maasi teos „Andy Warhol’s Silver Flotations“, on fotodokumentatsioon Warholi ühest tuntuimast installatsioonist „Silver Flotations“ (tuntud ka kui „Silver Clouds“). Warhol  soovis ümber mõtestada kunsti reeglid, muuta kunst millekski, mida ei tule vaadelda mitte distantsilt, vaid mida saab kogeda seestpoolt.

Näitusel olev Willard Maasi video „Andy Warhol’s Silver Flotations“ on üles võetud Leo Castelli galeriis New Yorgis 1966. aastal. Video on dialoogis teise muuseumis samaaegselt eksponeeritava näitusega „Metsikud“, mis koondab kunstnikke ja teoseid taasiseseisvunud Eesti kunstiloo kõige anarhilisemast perioodist, mil vanad reeglid enam ei kehtinud ning uusi veel ei olnud. Olgugi et üle viiekümne aasta tagasi valminud Warholi installatsioon ja Maasi video kuuluvad tänaseks maailma kunstiklassika kullafondi ning üheksakümnendate metsikuist kunstnikest on saanud Eesti kunsti klassikud, ei ole küsimus kunsti olemuse ja reeglite üle oma aktuaalsust tänini minetanud.

Video kestvus: 4 minutit

Kuraator: Kristlyn Liier
Graafiline kujundaja: Tuuli Aule

Näituse toimkond: Richard Adang, Indrek Grigor, Joanna Hoffmann, Katrin Lõoke, Anti Saar, Peeter Talvistu

Täname: Karl McCool,  Electronic Arts Intermix

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital

 

 

Meedia:

18.08.2021 “Серия выставок «Связи с миром» продолжает знакомить с видеоискусством” – ВестникTарту