fbpx

Matti Miliuse mälestusnäitus

Näitusel on eksponeeritud erinevate kunstnike portreed Matti Milusest (1945–2015), kes on ilmselt üks enim jäädvustatud isik meie kunstiloos. Oli ju Matti teeneliseks modelliks paljudele kunstikooli õppuritele. Samas on teda jäädvustanud ka mitmed tuntud kunstnikud. Neist on antud väljapanekus üheks silmapaistvamaks Peeter Mudisti maalitud „Milius künkal“.

Tartu Kunstimuuseum omandas Miluse kunstikogust aastate jooksul 138 kunstiteost, mille hulgas on nii eesti avangardi klassikasse kuuluvaid teoseid kui ka vene põrandaaluse kunsti suurkuju Ilja Kabakovi töid. Matti oli muuseumile keerukaks partneriks, kuna tema eufooriline loomus ei võimaldanud rahulikku kooseksisteerimist. Samas on tänu sellele koostööle ja Eesti Kultuurkapitali toetusele nüüdseks meie kogus mitmed eesti kunsti jaoks olulised tööd, mis nõukogude ajal kui ametlik kunstipoliitika neid tõrjus, leidsid tee Matti kogusse.

Näitusel osalevad Igor Celms, Kaire Nurk, Peeter Mudist, Merike Orav, Aapo Pukk, Pirko Peebsen, Mara Rikmane ja mitmed tundmatud autorid.

Näitus jääb avatuks 14. juunini.

Täname Mattit.

Näitusevaated