fbpx

Laste joonistuste näitus

Esimene näitus oli 1996. aastal, eksponeeritud Ants Laikmaa ja tema ateljeekooli näitusel valminud õpilastööd. “Laikmaa stuudios” käisid joonistamas põhiliselt Tartu Lastekunstikooli õpilased.

Laste Joonistuste näitus ‘Pilt pildist’.1998. a. oli galerii III korruse näitusesaalides esinduslik väljapanek püsiekspositsioonis ja 1919. a. näituse retrospektiivil eesti kunsti klassika järgi tehtud laste töödest. Väljas olid põhiliselt Tartu Kunstigümnaasiumi õpilaste tööd. Näitusel pakutu oli seda huvitavam, et korrus allpool rippusid seintel needsamad maalid, mille järgi laste tõlgendused olid sündinud.

1999. a. olid galerii I saalis kõrvuti suure kunstiga eksponeeritud eelmisel õppeaastal valminud laste tööd. Sellel näitusel olid esindatud juba paljud vanuserühmad ja koolid.

2000. a. oli eksponeeritud aastatuhande vahetuse suurnäituse “Hingeaeg” – teemalisele joonistus-ja esseevõistlusele laekunud parimate tööde näitus. Muuseumis valminud õpilastöödest on oma ruumes näitusi koostanud nii koolid kui lasteaiad.

2001. a. kevadel toimus lastejoonistuste võistlus “Pilt pildist”, millel osales üle kahekümne kooli Tartu linnast ja maakonnast rohkem kui 400 tööga. Maikuus avati näitus, kus kõik eksponeeritud tööd olid valminud peale eelmist ekspositsiooni eesti kunsti suurte meistrite eeskujul.

Kuraator(id) : Reeli Kõiv