fbpx

Laivi. Unista edasi / liiga hea

Laivi on Helsingis Aalto Ülikoolis moemagistrit lõpetav noor kunstnik, kelle looming paigutub kaasaegse kunsti ja moedisaini küsitavasse ühisalasse. Ta on alates 2010. aastast võtnud aktiivselt osa Eesti ja Soome moe- ja kunstivälja tegevusest, osalenud moeetendustel Eestis, Venemaal, Soomes ja Itaalias ning mitmetel olulistel kaasaegse kunsti näitustel Eestis. Näitus jääb avatuks 14. augustini.

Kunstniku tööks on olnud oma ideaalsete kujutelmade projitseerimine rõivastele. Enam kui varem on eksperimentaalsed katsetused tekstiilidega saanud argiselt kantava vormi. Riided, mis on valminud esteetiliste, kehast eraldiseisvate objektidena, omavad kõrgemat väärtust kui ajutise rahulduse pakkumise eesmärgil valminud toodang. Kunstnik kirjutab: “Näib, et olemaks rahul enda ja oma välimusega, vajame pidevalt midagi uut. Lõputule tootmisele ja tarbimisele suunatud äris on läbimüük olulisem kui kvaliteet. Näitus suunab vaatajat enesearmastuse nimel küsima, kaua ta rahulolu kestab ja millist kvaliteeti ta endale lubab.”

Laivi isikunäitus lahkab loomingulise tegevuse erinevaid tahke, astudes dialoogi institutsionaalse süsteemi võimega muuta eksponeeritavate objektide väärtust ja tähendust. Targad müüjad tekitavad tootele lisaväärtust õhuga selle ümber, presenteerides rõivad kui kunstiteoseid muuseumi seinal. Kas tulevikus võikski muuseumid jagada enda pinda butiikide ja poodidega, et üürihindadele ja tarbimiskonkurentsile vastu pidada? Milline on muuseumide ja muuseumipoodide suhe ja millised võiks olla väikelinna muuseumi sammud trendidega kaasas püsimiseks? Need on mõned küsimused, millega Tartmusi projektiruumis avatav näitus kutsub kaasa mõtlema.

Pressifoto autor: Alan Proosa
Näituse kuraator: Sten Ojavee
Näituse helikujundus: Mihkel Maripuu
Näituse plakati kujundus: Lauri Suurväli
Fotod: Alan Proosa ja Laivi
Näituse toimkond: Karl Feigenbaum, Joanna Hoffmann, Margus Joonsalu, Kristel Sibul
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Täname: E.M.A. Model Management ja MJ Model Management

Meediakajastus

K. Kivirähk, Maha visatud riided. – Postimees 03. VII 2016, http://kultuur.postimees.ee/v2/3787123/maha-visatud-riided

A. Vetik, Tundliku hingeeluga jope soovib tutvuda heas vormis retuusidega. – Eesti Päevaleht 09. VII 2016, http://epl.delfi.ee/news/kultuur/tundliku-hingeeluga-jope-soovib-tutvuda-heas-vormis-retuusidega?id=75278867

Näitusevaated