fbpx

FotoKunst. Saksa foto

Teisipäeval, 10. mail kell 16 ja 17 avatakse Tartu Ülikooli Raamatukogus ja Tartu Kunstimuuseumis festivali Saksa kevad raames fotokunsti tutvustav väljapanek “FotoKunst. Saksa foto”. Kohal viibib ka üks autoreist fotograaf  Thomas Florschuetz.

Mis toimus saksa fotomaastikul? Sellele annab vastuse läbi aegade mahukaim ja laiahaardelisem, 170 jooksvat meetrit, 25 kasti mahtuv ja ligi kolm tonni kaaluv mammutnäitus saksa fotograafiast 1970/90datel aastatel. Saksa Välissuhete Instituudi (ifa) koostatud ja Goethe Instituudi toel läbi Euroopa ja Aasia rännanud näitus on Tartu Saksa Kultuuri Instituudi initsiatiivil jõudnud oma viimasesse sihtpunkti Tartusse.

Näitusel esinevad 9 väga tuntut, erinevatesse põlvkondadesse kuuluvat saksa kunstnikku (Dieter Appelt, Anna ja Bernhard Blume, Thomas Florschuetz, Jürgen Klauke, Astrid Klein, Sigmar Polke, Klaus Rinke ning Katharina Sieverding), kes kõik on kasutanud fotot nii keskse kui teiste kunstiliikidega (maal, graafika ja performance) võrdväärse väljendusvahendina.

Valik kolme kümnendi jooksul valminud teostest jaguneb kahe näitusepaiga vahel – Tartu Kunstimuuseumi näitusemaja ja Tartu Ülikooli Raamatukogu vahel. Näitusega kaasneb mahukas, kolmekeelne kataloog.

NB! 12.mail kell 17:30 toimub Tartu Kunstimuuseumis avatud näitusel kohtumine fotograaf Thomas Florschuetz.

Väljapanek saksa fotokunstist jääb avatuks 5.juunini.