fbpx

Ado Lill. Androgüün

Neljapäeval, 24. märtsil kell 14.00 avatakse Tartu Kunstimuuseumis, Reakoja plats 18 Ado Lille maalide ja joonistuste näitus ANDROGÜÜN.

Eesti maalikunstnike hulgas kindlalt läbi löönud ja tunnustuse saavutanud Ado Lille on tihti nimetatud ka elavaks klassikuks. Tuntust on ta kogunud läbi arvukate esinemiste alates 1970. aastatest nii kodu- kui ka välismaal. Tartus on see Ado Lille esimene personaalnäitus.

Varasematel aastatel abstraktse kunsti viljelejana tuntud kunstnik keskendub 1990-ndate aastate lõpust alates inimese kujutamisele. Pealkirja “Androgüün” kandval näitusel süüvib Ado Lill temale omases ekspressiivses ja otseütlevas keeles inimese ürgsemasse olemusse, vajadusesse teise inimese hingelise ja kehalise läheduse järele.

Esitatud tööd pärinevad kunstniku viimaste aastate loomingust.

Ado Lill on sündinud 1932. aastal Räpinas. 1957 lõpetas Tartu Ülikoolis õigusteaduskonna. Kunstnikuna iseõppinu. Sellealast tegevust alustas 1960-ndate aastate alguses. Näitustel esineb alates 1976. aastast.
1988. aastast tegutseb vabakutselise kunstnikuna, Eesti Kunstnike Liidu liige.
Eriti aktiivne on tema näitusetegevus olnud 1990-ndatest aastatest alates. Isikunäitused on toimunud suuremates Tallinna galeriides, lisaks mitmed esinemised välisriikides.
1994. aastal Eesti Kunstimuuseumis toimunud isikunäituse eest sai 1995. aastal Kristjan Raua nimelise preemia.

Näitus jääb avatuks 8. maini.

Olete oodatud!

Mare Joonsalu, näituse kuraator