fbpx

19. sajandi teise poole – 20. sajandi alguse Euroopa graafikat Selma Lepa kogust.

Reedel, 14. novembril kell 16.00 avatakse Tartu Kunstimuuseumis Raekoja plats 18 uus väljapanek „19.sajandi teise poole – 20.sajandi alguse Euroopa graafikat Selma Lepa kogust“.

Näituse “Kirg ja valu” raames toimuvatest miniekspositsioonidest tutvustab käesolev Mart Lepa ema Selma Lepa (1911-1977) graafikakollektsiooni. 19.sajandi inglise ja saksa graafikat sellest kogust on Mart Lepp 2006.a. Tallinna Keskraamatukogus juba näidanud.
 
Enamik esitletud kunstnikest peaksid tuntud olema ka kõige laiemale vaatajaskonnale – Pierre-August Renoir, Charles Daubigny, Wilhelm Leibl, Franz Stuck ja James Whistler. Omaette grupi moodustavad vene kunstnikud. Ivan Kramskoi, Mihhail Petrovitš Clodt. Iseseisva väljendusvahendina on oforti viljelenud maastikumaalija Ivan Šiškin jaValentin Serovi.
 
Selma Lepa kollektsioon, mis on osaliselt moodustunud graafikalembesel 19.-20.sajandi vahetusel kunstiajakirjade kaasannetena väljaantud originaalgravüüridest, kõneleb koguja tähelepanelikkusest omaaegse kunstielu suhtes ning suutlikkusest seda kunstiliiki vääriliselt hinnata. Euroopa graafika kollektsioonina on ta Eesti erakogude hulgas üsna haruldane.
Näitus jääb avatuks kuuks ajaks.

Reet Mark