fbpx

NB! Kõik laagrikohad on juba täitunud.

Tartu Kunstimuuseum kutsub 7–12-aastaseid koolilapsi augustikuus osalema koolivaheaja linnalaagrites.
Laagrid toimuvad Raekoja platsi viltuses majas.
Laagripäeva algus kell 11.00 ja lõpp kell 15.00.
Ühe laagri maksumus on 45 eurot lapse kohta. Lõunasöök on hinna sees.

8.-10. august 2023
SUVEVÄRVID

Suvi on värvide aeg. Kuigi meid ümbritseb tuhandeid erinevaid värvitoone, siis kõiki neid on võimalik kokku segada vaid kolmest põhivärvist: sinisest, punasest ja kollasest. Pühendame seekordses laagris igale kolmele värvile eraldi tegevusrohke päeva. Vaatame otsime erinevaid värvitoone näitustel, räägime huvitavaid lugusid värvidest, mängime temaatilisi mänge ning loome vahvaid värvilisi kunstiteoseid. Ilusa ilma korral toimub osa tegevusi õues.
I päev. Sinine
II päev. Punane
III päev. Kollane
Osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 3. augustiks: https://docs.google.com/forms/d/1Hwbox3QKc1LIqGe8Avvw1M9QmjauadCE96v8v5YWRjE/edit

15.–17. august 2023
MAASIKASÖÖJAD

Suvi on maasikate aeg, selletõttu on seekordne Tartu Kunstimuuseumi koolivaheaja linnalaager saanud oma pealkirja Viljandist pärit kunstniku Paul Kondase maalilt „MAASIKASÖÖJAD“. Kutsume 7–12-aastaseid koolilapsi osalema kolmepäevases laagris. Iga päev vaatame mõnda muuseumis avatud näitust, räägime kunstnikest ja nende töödest, mängime huvitavaid mänge ning oleme ise kunstnikud. Ilusa ilma korral toimub osa tegevusi õues.
I päev. MAAL
Milliseid motiive kunstnikud kõige rohkem maalivad? Kas loodust, inimest, vaikelusid või olustikku? Millega kunstnikud maalivad? Milliseid värve kasutavad? Maalime loodust ja inimest. Maalime värvide, teibi ja sõnadega.
II päev. SKULPTUUR
Avastame skulptuurimaailma. Kuidas sünnib üks puuskulptuur? Kuidas valmib kivikuju? Kuidas savitükist sünnib savikuju? Katsetame ise erinevaid materjale skulptuuride tegemiseks.
III päev. GRAAFIKA
Kolmas päev on pühendatud kunstile, mida luuakse erinevate trükitehnikate abil. Katsetame koos materjalitrükki ning linoollõiget.
Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.
Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 10. augustiks: https://docs.google.com/forms/d/1Hwbox3QKc1LIqGe8Avvw1M9QmjauadCE96v8v5YWRjE/edit

Lisainfo:
kristel@tartmus.ee
58817801