fbpx

Talvevaheaja linnalaager Tartu Kunstimuuseumis.

VABU KOHTI EI OLE!

Aeg: 3.-5. jaanuar 2024
Grupi suurus: 6–14 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 45 eurot

Tartu Kunstimuusem pakub võimalust veeta kolm põnevat päeva koolivaheaja linnalaagris. Iga päev vaatame mõnda muuseumis avatud näitust, räägime kunstnikest ja nende töödest, mängime huvitavaid mänge ning oleme ise kunstnikud.

I päev. Maalime
Ellen Niidu lasteraamatu „Suur maalritöö“ peategelane, kes on eelnevalt üleni halli maalima värvinud erinevate värvidega üleni värviliseks, segab värvijääkidest kokku valge värvi, et selle abil katta kogu see maailm valge lumevaibaga. Uurime kuidas kunstnikud on kujutanud talve oma maalidel ja millised näevad välja lähivaates välja lumehelbed. Maalime lumiseid maastikke ja talviseid tegemisi.

II päev. Meisterdame
Talvel napib päevast valget aega, kuid hämaramatesse tundidesse toovad helgemaid toone looduse poolt pakutav lumevalgus ja inimeste poolt süüdatud küünlad, jõulutuled ja värvilisi laternad. Meisterdame päikesepüüdjaid.

III päev. Joonistame
Talvel on võimalik leida lisaks aktiivsetele tegevustele õues – näiteks suusatamine, kelgutamine, lumekindluste ehitamine – põnevaid tubaseid tegevusi pimedateks õhtutundideks. Uurime millega tegelesid sellisel külmal ja pimedal ajal inimesed kui neil polnud veel televiisoreid, arvuteid, telefone. Joonistame lauamängu.

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Registreerimine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvQqHG1-H3YvrVlPW0Yzbva3pw06OagTJkdcVh1VsarK7wqg/viewform?usp=sf_link

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 28. detsembriks 2023

Lisainfo:
Kristel Sibul
kristel@tartmus.ee
58817801