fbpx

3.–5. august 2020 ja 17.–19. august 2020
Grupi suurus kuni 10 osalejat.
Ühe kolmepäevase laagri tasu on 45 eurot.

Tartu Kunstimuuseum kutsub 7–12aastaseid koolilapsi osalema suvistes koolivaheaja linnalaagrites, kus üheskoos avastatakse lahedat kunsti enda ümber ning katsetatakse põnevaid viise ja tehnikaid, kuidas ise kunsti teha. Kolmel päeval vaatame näituseid, mängime huvitavaid mänge ning loome vahvaid kunstiteoseid. Ilusa ilma korral toimub palju tegevusi õues.

I päev. Looduse jäljed
Esimene päev on pühendatud loodusele ja selle kujutamisele kunstiteostel. Otsime õues, nii kõnnitee kividelt, puutüvedelt, muru seest kui lillepeenrast, huvitavaid mustreid ja kujundeid. Proovime parimaid leide ka paberile kanda nii joonistades kui trükkides.

II päev.  Keerukujude sünd
Erinevalt lõuendil maalidest ja paberil joonistustest võime linnaruumist leida mitmeid erinevaid skulptuure, sest need on tehtud materjalidest, mis peavad vastu nii tuulele, vihmale kui pakasele. Milliseid Tartu linnas olevaid skulptuure sina tead? Millistest materjalidest need tehtud on? Päeva jooksul loome skulptuure nii paberist kui savist.

III päev. Tänavakunsti radadel
Tartu linna majaseintel ja aiaplankudel leidub päris palju värvilisi kunstiteoseid, mille vaatamiseks ei ole vaja muuseumisse minema, sest tegemist ongi tänavakunstiga. Teeme koos väikse jalutuskäigu kesklinna olulisemate tänavakunsti teoste juurde ja räägime sellise kunsti eripäradest. Proovime kätt kriidimaali tegemisega.

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas.
Laagripäeva algus kell 11.00 ja lõpp kell 15.00.
Lõunasöök kohvikus on hinna sees.

Registreerumine:

Lisainfo:
Kristel Sibul
Tartmusi haridusprogrammide kuraator
kristel.sibul@tartmus.ee
58817801