fbpx

Tartu Kunstimuuseum kutsub kooliõpilasi osalema kunstikonkursil „Unistuste muuseum“.

Meil kõigil on unistused. Mõned on väikesed, mõned on suured ja väga suured. Kui väikse lapse unistuseks võib olla näiteks mõni mänguauto, nukk või jalgratas, siis suuremaks kasvades kasvavad ka unistused. Kõik unistused pole loodud täituma, kuid kui väga tahta ja selle nimel pingutada, siis võivad paljud unistused ka reaalsuseks saada.

Tartu Kunstimuuseumil on selle loomisest saadik olnud unistus päris oma majast ja kuigi paaril korral on oldud ka peaagu lähedal selle täitumisele, on see tänaseni jäänudki vaid unistuseks. Nüüd on saabunud järjekordne võimalus, sest Tartu Südalinna Kultuurikeskus, milles oleks kaasaegsed näitusesaalid kunstimuuseumile, on leidnud riiklikku toetust.

See, milline uus muuseum nii seest kui väljast välja nägema hakkab, on veel vaba kõikvõimalikele ideedele. Kutsume üles ka kõiki koolilapsi kaasa mõtlema sellest, milline üks unistuste muuseum olla võiks. Parim muuseum, kus ma käinud olen. Muuseum, mida tahaks ükskord kindlasti külastada. Muuseum, mida praegu veel ei ole, aga kindlasti peaks olemas olema. Muuseum, mille mina ise ehitaks.

TINGIMUSED:

  1. Osaleda võivad kõik kooliõpilased vanusegruppides 7–11aastased, 12–15aastased, 16–19aastased.
  2. Formaat on vaba. Tehnikad: graafika, joonistus, maal, segatehnika.
  3. Töö tagaküljele tuleb kleepida etikett, kus on kirjas lapse nimi, vanus, kool, juhendaja, kontaktandmed.
  4. Tööd tuua või saata aadressile: Tartu Kunstimuuseum, Raekoja plats 18, Tartu 51004. Viimane postitamise või kohaletoomise kuupäev on 14. aprill 2022.
  5. Žürii koosneb muuseumi töötajatest ja kunstnikest.  Auhinnatakse kõigi vanusegruppide parimaid. Võitjad kuulutatakse välja muuseumi kodulehel ja Facebook’i lehel, auhinnad saab kätte näituse avamisel või postiga.
  6. Parematest töödest koostatakse muuseumi projektiruumis näitus, mis on avatud 23. aprill – 29. mai 2022.
  7. Töödele palume pärast näituse lõppu ise muuseumisse järgi tulla. Võitjate tööd saadetakse tagasi postiga.

LISAINFO:
Kristel Sibul
kristel.sibul@tartmus.ee
58817801