fbpx

MAASTIK TIIGRI JA VIIULDAJAGA

Tähelepanu! Tööde saatmise tähtaeg on muutunud.
Seoses olukorraga, kus koolid on olnud distantsõppel ja muuseumid suletud, on toimunud muudatused ka Tartu Kunstimuuseumi näituste ajakavas ning näitus kunstikonkursi parimatest töödest on nihkunud juulikuusse, oleme otsustanud anda koolidele ja õpilastele lisaaega tööde teostamiseks. Uus tähtaeg on 11. juuni.

Tartu Kunstimuuseum kutsub kooliõpilasi osalema kunstikonkursil „Maastik tiigri ja viiuldajaga“, kuhu on oodatud Eduard Wiiralti loomingust inspireeritud kunstitööd.

Eduard Wiiralt (1898–1954) on tõenäoliselt tuntuim ja armastatuim Eesti graafik. Ühegi kunstihuvilise jaoks pole ilmselt tundmatud tema rahulikus poosis puude varjus lamav tiiger, võimsa tammepuuga Viljandi maastik, rahvariideis suuresilmne väike Virve või hoopis eksootiline Berberi tüdruk kaameliga, aga ka detailirohke ja düstoopiliselt nägemuslik põrgu. Kindlasti pakuvad need ja paljud teised Wiiralti tehniliselt virtuoosselt teostatud graafilised lehed inspiratsiooni luua noortel kunstisõpradel oma kunstiteoseid. Olgu selleks siis katsetus mõnes trükigraafika tehnikas, joonistus Wiiralti lemmiktegelastest või hoopis värvilises maalitehnikas versioon tema mustvalgest teosest. Fantaasial on vaba voli siin lennata!

22. mai – 3. oktoober 2021 on Tartu Kunstimuuseumis avatud Eduard Wiiralti loomingut tutvustav näitus.
2. juuli – 1. august 2021 on muuseumi projektiruumis väljas näitus sellele konkursile saabunud parimatest töödest.

Tingimused:

  1. Osaleda võivad kõik kooliõpilased vanusegruppides 7–10aastased, 11–15aastased, 16–19aastased.
  2. Formaat on vaba. Tehnikad: graafika, joonistus, maal, segatehnika.
  3. Töö pöördele tuleb kleepida etikett, kus on kirjas: lapse nimi, vanus, kool, juhendaja, kontaktandmed.
  4. Tööd tuua või saata aadressile: Tartu Kunstimuuseum, Raekoja plats 18, Tartu 51004. Viimane postitamise või kohaletoomise kuupäev on 11. juuni 2021.
  5. Žürii koosneb muuseumi töötajatest ja kunstnikest.  Auhinnatakse kõigi vanusegruppide parimaid. Võitjad kuulutatakse välja muuseumi kodulehel ja Facebook’i lehel, auhinnad saab kätte näituse avamisel või postiga.
  6. Parematest töödest koostatakse muuseumi projektiruumis näitus, mis on avatud 2. juuli – 1. august 2021.
  7. Töödele palume pärast näituse lõppu ise muuseumisse järgi tulla. Võitjate tööd saadetakse neile tagasi postiga.

Lisainfo:
Kristel Sibul
kristel.sibul@tartmus.ee
58817801