fbpx

Kuidas käituda, kui lähed uude klassi ja seal kedagi ei tunne? Mida saab igaüks teha, et keegi ei tunneks ennast klassis kõrvalejäetuna? Mida tuleks teha, kui satud kiusamist pealt nägema? Neile ja paljudele teistele olulistele küsimustele leiame koos lastega vastused Pallase kunstikoolis õppinud kunstnike poolt loodud teostelt, kes olid pikki aastaid tagasi ka ise õpilased ja maadlesid tõenäoliselt samade küsimustega.

Muuseumitund “Kunstiga kiusamise vastu“ põhineb SA Kiusamisvaba Kooli KiVa-programmil. Kunstiteostele toetudes saavad lapsed ise aktiivselt tunnis osaledes pakkuda lahendusi, kuidas kiusamist vältida ja mida teha, kui kiusamine on juba aset leidnud. Tunni jooksul kokku kogutud põhimõtetest, kuidas kiusamist ennetada, koostame tunni lõpus klassi kiusuvastase lepingu, millele  kõik pidulikult alla kirjutavad.

Tund on valminud koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja SA Kiusamisvaba Kooliga ning põhineb KiVa programmil. Lisainfo programmi kohta: https://kiusamisvaba.ee/kiva-programm/

TUNNI PIKKUS
90 minutit

SIHTRÜHM
Põhikooli I aste

MUUSEUMITUNNI HIND
1 € õpilase kohta

LISAINFO
Kristel Sibul
kristel.sibul@tartmus.ee
58817801