Neljapäeval, 23. jaanuaril kell 18.00
Vene päritolu kunstiteadlane Anton Polsky esineb Tartu Kunstimuusueumis loenguga, kus annab lühikese ülevaate 2010ndate Venemaa poliitikast, aktivismist ning sotsiaalsetest oludest mõjutatud kunstist – Moskva aktsionismi teisest lainest linnaliku tee-seda-ise-aktivismini, kaubastunud tänavakunstist feminismi sotsiaalse rollini.
Venemaa on kui teisejärguline impeerium (subaltern Vljatšeslav Morozovi mõistes), kus kunsti aktivistid ja iseseisvad kunsti institutsioonid, erinevate sotsiaalsete gruppide õiguste eest võitlemise eesmärgil, kopeerivad kriitikavabalt läänelikke ideid, kehtestades seeläbi uusi võimusuhteid. Selle näitlikustamiseks tutvustab Polsky Venemaa kaasaegse kunsti muuseumide edulugusid ja ebaõnnestumisi nii inimeste patroneerimises kui kaasamises.
Tuues näiteid erinevate kunstiliste kampaaniate tööriistadest ja taktikatest, peatub Polsky nii edukaks osutunud kultuurilisel kaaperdamisel kui ka läbikukkumistel, samuti nagu silmakirjalikel manipulatsioonidel ning topelt standarditel ja võimusuhetel tänapäeva Venemaa kunstis ning ühiskonnas laiemalt.
Anton Polsky on kunstnik, teadlane, Partizaning.org asutajaliige ja kunsti ning aktivismi festivali Media Impact kaaskorraldaja. Ta on Venemaa Riikliku Humantiaarülikooli (Moskva) ja Kaug-Ida Föderaalülikooli (Vladivostok) õppejõud ning on hetkel seotud uurimistööga Tallinna Ülikoolis.
Loeng on inglise keeles.
Vaata üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/773353286483014/
Ürituse pildid
Pildistas: Indrek Grigor