Näitus
-
Näitus „Viltuse maja saladused”
09.08–02.02
Üritus
-
Värvusõpetuse ja kunstiteraapia töötuba
25.01 kell 12.00
Kaasaegse kunsti kogu
Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunsti kogu moodustati 1999. aastal. Üks varasemaid sellesse kuuluvaid teoseid on Jüri Arraku 1972. aasta performance’i „Suu” dokumentatsioon, mida võib pidada Eesti esimeseks ametlikult sanktsioneerituks tegevuskunsti teoseks. Performance’it esindavad ka Raoul Kurvitz, Tanel Saar, Margus Tiitsmaa ja Janno Bergmann.
1990. aastate videokunstist on omandatud mõned kõige märgilisemad teosed: Raivo Kelomehe „Mõõtmised”, Ene-Liis Semperi „Edasi-tagasi” ja vahest enim väljaspool kodumaad näidatud Eesti kunstniku teos – Kai Kaljo „Luuser”. Lähemast minevikust on tekkinud arvestatav kogu noorte naiskunstnike teoseid, näiteks Flo Kasearu, Tanja Muravskaja, Marge Monko, Anna-Stina Treumundi jt töid.
Fotokunsti esindavad lisaks eelpool mainituile ka De Studio, Peeter Laurits, Arne Maasik, Herkki Erich Merila, Mark Raidpere, Liina Siib, Andres Tali jt.
Peale foto ja video on kogus ka mitmesugustest muudest materjalidest teoseid (Johnson ja Johnson, Kiwa, Jevgeni Zolotko, Toomas Thetloff, Visible Solutions) ning keerukamaid tehnilisi lahendusi (Ando Keskküla, Liina Siib).
Eeldatavasti skandaalseimaks teoseks Tartu Kunstimuuseumis on Jaan Toomiku (kuri)kuulus installatsioon „16. mai – 2. juuni 1992”. Toomik on ka suurima hulga üksikteostega esindatud kunstnik uute meediate kogus.
Paraku on muuseumi ruumid piiratud suurusega ning hetkel ei ole Viltuses majas püsikollektsiooni, nii et enamik Tartmusi kollektsiooni tähtteoseid ei ole eksponeerimisel. Oleme eesmärgiks võtnud siiski kureerida vahetuvatest näitustest piisavalt mitmekülgse programmi, et alati oleks näitustel klassikalisi teoseid meie kogudest ja näiteid kaasaegsest Eesti kunstist.
Vaata täiendavat infot kogude kohta