fbpx

Muuseumi koreograafia

Alates 29. septembrist on Tartu Kunstimuuseumi teisel korrusel avatud rahvusvaheline grupinäitus „Muuseumi koreograafia“, mis asetab publiku näituse fookusesse. Näitusel on esindatud nii rahvusvaheliselt tuntud tantsukunstnikud kui ka tunnustatud autorid Eestist.

Näitus on avatud kuni 7. jaanuarini 2018.

„Muuseumi koreograafia“ koondab koreograafia ja tantsu vahenditega kunstimuuseumi konteksti uurivaid teoseid. Näituse keskmes on eksponaatide asemel publik, kuna kõik eksponeeritud teosed toovad esile, et muuseum on keskkond, mille loovad inimesed oma igapäevase kohaloluga – arusaamade, kultuurilise tausta, käitumise ja liikumisega.

Mitmed tööd uurivad publiku liikumist eksponaatide suhtes või annavad külastajatele omapoolsed liikumise juhised. Oluliseks teemaks on ka vaatamine kui tegevus – selle füüsilisus, kontekst ja viimastega manipuleerimine.

Osalevad kunstnikud: Bojana Cvejić, Xenoula Eleftheriades, William Forsythe, Maria Hassabi, kadrinoormets, Lennart Laberenz, Abby Page, Karl Saks, Maarja Tõnisson, Zorka Wollny

Näitusega kaasneb eesti- ja ingliskeelne kataloog, kust leiab täiendavat infot osalevate kunstnike ja eksponeeritud teoste kohta ning lisalugemise nimekirja. Pikemalt analüüsitakse tantsu ja koreograafia võimalikke avaldumisi kunstinäitustel.

Kataloogi koostaja: Hanna-Liis Kont; tekstide autorid: Liisi Aibel, Henri Hütt, Hanna-Liis Kont, Marie Pullerits, Evelyn Raudsepp, Kai Valtna, Iiris Viirpalu; graafiline disain: Viktor Gurov; tõlkija: Peeter Talvistu; keeletoimetajad: Karme Beek, Richard Adang

Muuseumipoes maksab kataloog 3,5 €.

Koolivaheajal (26.–28.10.17) toimuvad näitusel tasuta liikuva kunsti töötoad, mida viivad läbi Suurbritannia tantsukunstnikud Abby Page ja Xenoula Eleftheriades. Töötubade käigus valmib teos, mis leiab hiljem oma koha näitusel. Töötubades osalejate arv on piiratud, registreerida saab muuseumi kodulehel. Samuti on näituse ajal võimalik osaleda mitmesugustes kujutavat kunsti ja liikumist ühendavates haridusprogrammides. Lisainfo: Kristel Sibul kristel@tartmus.ee.

Näitusevaated

Virtuaaltuur näitusel

Kuraator: Hanna-Liis Kont
Konsultant: Iiris Viirpalu
Sisekujundus: Siim Karro
Haridusprogramm: Kristel Sibul
Kommunikatsioon: Piia Õunpuu
Töögrupp/Team: Richard Adang, Nele Ambos, Karme Beek, Karl Feigenbaum, Liis Haasma, Margus Joonsalu, Joanna Hoffmann, Julia Polujanenkova, Peeter Talvistu, Kristo Tamm, Urmo Teekivi, Piia Õunpuu, Valge Kuup
Täname: Rael Artel, Rose Hughes, Henri Hütt, Minna-Triin Kohv, Eva Mahhov, Priit Raud, Evelyn Raudsepp, Julian Gabriel Richter, Timo Toots, Sõltumatu Tantsu Lava, The Breeder, Viljandi Kultuuriakadeemia III kursuse tantsukunsti tudengid Tiina Ilves, Eleri Laanemets, Laura Pampa, Carl Heinrich Pruun, Carolina Tagobert, Katrin Tammjärv, Johhanna Anett Toomel, Linda Tusti, Aveli Vellerind ja õppejõud Merle Saarva ja Kai Valtna.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Goethe-Institut Tallinn, Sõbralt Sõbrale

 

 

 

Meediakajastus

P. Karro,Kiirkohting: Kadri Noormets” – Müürileht, 19. IX 2017

E. Lagle, “Koreograafia möllab muuseumis” – Tantsuinfo Kuukiri nr. 69, 15. IX 2017

R. Hanson, “Üks näitus pakub õõvastust ja teine naeruväärsusi” – Tartu Postimees, 3. X 2017

H. All, “Tartu kunstimuuseumis avati korraga kaks uut näitust” – “Aktuaalne kaamera”, 3. X 2017

J. Polujanenkova, “Танцы и политика в художественном музее” – Vestnik Tartu, 24. X 2017

E. Lagle, “Armasta oma keha ja avasta ruum” – Sirp, 3. XI 2017

R. Weidebaum, “Tantsijad näitasid kunstigaleriides elavaid inimkehi” – “Aktuaalne kaamera”, 14. XII 2017

M. Pullerits, “Arvustus. “Whitefield” viis teatri mustast kastist kunstigalerii valgele väljale” – kultuur.err.ee, 15. XII 2017

H.-L. Kont, “Kuidas teha poliitilist koreograafiat? Intervjuu kunstnik Zorka Wollnyga” – Müürileht, 2. I 2018

Lisainfo:

Hanna-Liis Kont
Näituste osakonna juhataja
58817801
hannaliis@tartmus.ee