Loe edasi
Tartu Kunstimuuseum
Avaleht Ajalugu Näitused Üritused Haridus Trükised Kogud Virtuaalnäitus
Kunstimuuseum administratsioon Vallikraavi 14
Maalikogu
Joonistuste kogu
Graafikakogu
Skulptuurikogu
Akvarellikogu
Foto- ja videokogu
Raamatukogu
Arhiiv
Ostud 2010-2012
Näitused TKMi Viltuses majas
Tartu, Raekoja plats 18
Telefon: 5881 7811
Uued meediad
Tartu Kunstimuuseumi uue meedia kogu moodustati 1999. aastal. Esialgu on kogutud vaid eesti kunstnike töid, vanim neist on Jüri Okase video 1970ndate aastate alguse performance'idega (1989). Ülevaate saab ka eesti videokunstist. Kunstnikest on esindatud Jaan Toomiku, Kai Kaljo, Anu Juuraku, Ene-Liis Semperi, Marko Mäetamme jt videoinstallatsioonid. Fotokunstist on esindatud De Studio ja Ene-Liis Semperi tööd ning Liina Siibi installatsioon “Külalislahkus”.
M. Näetamm - The Chemistry of Being
Marko Mäetamm
The Chemistry of Being. 1999
K. Kaljo - Luuser
Kai Kaljo
Luuser. 1997
Digikataloog

Tänu Eesti Kultuurkapitalile on Tartu Kunstimuuseumi videokogu üle kantud DVD-plaatidele. Teoste väljalaenutamisel muuseumist on videokogu teoseid võimalik saada ainult DVD-plaadil.


2004. aastal alustas Tartu Kunstimuuseum Eesti Kultuurkapitali toel oma kogudesse kuuluvate teoste kohta informatsiooni avaldamist kodulehel. Esmajärjekorras muudetakse kättesaadavaks teave nn. uute meediate kogu kohta ning üritatakse jõukohaselt sisestada infot uute muuseumisse jõudnud teoste kohta. Esialgu on väljas ainult videode ja fotode mittetäielik nimestik, aja jooksul need täienevad autorite biograafiate ja pildimaterjaliga.

Videod

Fotod

majutab
offline.ee