Loe edasi
Tartu Kunstimuuseum
Avaleht Ajalugu Näitused Üritused Haridus Trükised Kogud Virtuaalnäitus
Ado Vabbe 'Arlekiin', akvarell 1924
2014
Näitused TKMi Viltuses majas
Tartu, Raekoja plats 18
Telefon: 5881 7811
Kursuse "Kunsti väärtustamise ja hoidmise saladusi" 1. õpituba "Esmased tõed õlimaali säilitamisest"

TARTU KUNSTIMUUSEUM
PRESSITEADE
11.05.2012

 Tartu Kunstimuuseum alustab kursusega „Kunsti väärtustamise ja hoidmise saladusi“.

 Tartu Kunstimuuseumil on pikaajalised haridusliku töö kogemused, mille raames on tutvustatud eesti ja väliskunsti erinevas vanuses külastajatele. Oluliselt vähem on olnud võimalusi teada saada, kuidas käituda juba olemasolevate või omandatavate kunstiteostega, et tagada nende väärtus ja neist saadav emotsioon pikkadeks aastateks.

Maikuus on muuseum esmakordset alustamas kuuest õpitoast koosnevat kursust „Kunsti väärtustamise ja hoidmise saladusi“, kus vaatluse alla võetakse kunsti säilitamise problemaatika erakollektsioonides. Läbiviijateks on oma ala asjatundjad, Tartu Kunstimuuseumi konservaatorid ja teaduspersonal. Osalema on oodatud kogemustega ja algajad kogujad, galeristid ja asjahuvilised.

Esimeses, 16. mail kell 17 algavas õpitoas tutvustatakse Viltuse maja näituste keskel esmaseid tõdesid õlimaali säilitamisest, keskendudes nii teoste omandamisele, korrastamisele kui ka transpordile ja hoiutingimustele. Teisel kokkusaamisel, 23. mail, tulevad kõneks paberil olevad kunstiteosed, mille puhul on olulisteks teemadeks erinevad tehnikad ja võimalikud kahjustused, vormistamine ning eksponeerimine.

Kursus jätkub sügisel, mil külastatakse Tartu Kunstimuuseumi kogusid, et ühitada teooria praktikaga ja kinnistada saadud teadmisi. Õpitubade täpsemad toimumisajad selguvad septembrikuu alguseks.

Tartu Kunstimuuseumi kursusest „Kunsti väärtustamise ja hoidmise saladusi“ osavõtuks on vajalik eelregistreerimine telefonil 7341050 ja ühe õpitoa maksumuseks on 9 eurot.

Olete oodatud!

Tartu Kunstimuuseum
tel 7341050
www.tartmus.ee

majutab
offline.ee