Loe edasi
Tartu Kunstimuuseum
Avaleht Ajalugu Näitused Üritused Haridus Trükised Kogud Virtuaalnäitus
Kivisilla Pildigalerii
2014
Näitused TKMi Viltuses majas
Tartu, Raekoja plats 18
Telefon: 5881 7811
Kunstnikud kaameras

TARTU KUNSTIMUUSEUM
Pressiteade
13.02.2012

 Eesti Film 100 - Kunstnikufilmid Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseum haakub „Eesti Film 100“ sündmustega, hakates iganädalaselt näitama eesti kunstnikest tehtud filme. Esimene filmiõhtu Jaan Toomikust toimub juba neljapäeval, 16. veebruaril algusega kell 17.30.
Sarja „Kunstnikud kaameras“ valikus on autorid, kelle töid saab originaalis vaadata praegu avatud suurnäitusel „Inimene poolsajandis“, kus on väljas esinduslik valik viimase 50 aasta Eesti kunstist. Muuseumi Viltuse maja II korruse suures saalis, otse kunstnike loomingu keskel, astuvad filmilinal elavatena vaataja ette meie seast juba aastaid tagasi lahkunud kunstnikud Elmar Kits ja Ülo Õun, aga ka tänaseni tegutsevad, juba klassiku staatuse omandanud autorid Enn Põldroos, Tiit Pääsuke ja Peeter Mudist, samuti nn keskmise põlvkonna loojad Laurentsius, Jaan Toomik jmt. Filmid annavad lisadimensiooni samas eksponeeritud kunstile, tuues esile kunstniku kui inimese ja pakuvad tema isiku kaudu lisainterpretatsioonide võimalusi ka tema loomingule. Igale filmile eelneb lühike kunstiajalooline sissejuhatus.
Tartu Kunstimuuseum ootab kunsti- ja filmihuvilisi iga neljapäeva õhtul kell 17.30  kuni mai lõpuni. Sissepääs filmiõhtutele on vaid muuseumi pääsmega, mis võimaldab varem tulles vaadata kõiki näitusi. Saadaval on ka soodushinnaga pääse kogu programmile, mis hõlmab ca 18 kunstnikku.
Sarja esifilmiks on 16. veebruaril linastuv Marko Raat´i  dokumentaalfilm maalijast ja videokunstnikust Jaan Toomikust –  „Toomiku film“ (2008), mida filmikriitika on pidanud õnnestumiseks just selle mitmetahulisuses, mis koorib lahti loovisiksuse kihid ja aitab mõista tema enamasti küllaltki šokeeriva loomingu tagamaid.


Reeli Kõiv
filmiprogrammi koostaja

tel 744 1080, 55600433

 Tartu Kunstimuuseum
www.tartmus.ee

majutab
offline.ee