Loe edasi
Tartu Kunstimuuseum
Avaleht Ajalugu Näitused Üritused Haridus Trükised Kogud Virtuaalnäitus
Ado Vabbe 'Arlekiin', akvarell 1924
Näitused TKMi Viltuses majas
Tartu, Raekoja plats 18
Telefon: 5881 7811
TARTU KUNSTIMUUSEUM
PRESSITEADE
7.06.2007

Ülevaatenäitus „Tartu kunsti lood“ taas avatud


Reedest, 8. juunist on Tartu Kunstimuuseumi II ja III korruse saalides külastajatele taas avatud ülevaatenäitus „Tartu kunsti lood“.
See on juba kaheksas valik eesti kunstist Tartu Kunstimuuseumi näitustemaja 18 tegutsemisaasta jooksul. Näitus jääb avatuks 2008 aasta märtsini.

Näitus vaatleb Tartu kunsti arengulugu enam kui poolteise sajandi lõikes siin õppinud, õpetanud või tegutsenud kunstnike ja rühmituste kaudu. Kuigi lõviosa kuulub maalikunstile, on esindatud ka skulptuur ja graafika. Ekspositsioon algab baltisaksa kunstnike romantiseerivas laadis maalide ja vaategraafikaga omaaegsest Tartust ja jõuab kaasaega Kursi koolkonna ja TÜ maaliosakonna lõpetanute loomingu tutvustamise kaudu ülakorrusel.

Lugusid jutustatakse näitusi komplekteerides ja kunsti tutvustades ju alati – nii iga kunstiteose oma ajaloo ja tõlgendamise kaudu, kui läbi kuuluvuse laiemasse ajastulisse konteksti. Tartu kunstimaastikul joonistuvad välja veel jutustused siin tegutsenud koolkondadest (Pallas, Tartu sõpruskond, Visarid), kunstiperekondadest (Hagen, Kits jt.), kunstireisidest ja kontakti otsimisest maailma kunstiga ning selle loovast jäljendamisest. Valiku eesmärk oli leida seoseid kunsti arenguteedes ja tekitada saalides nii ajastusiseseid kui –üleseid dialooge ja intrigeerivaid vastandumisi, pakkuda kunstielamusi ja tõlgendusvõimalusi vastavalt vaataja eelnevale kogemusele.
Näitusega kaasnevad muuseumitunnid ja töötoad igas vanuses lastele ja noortele.

Reeli Kõiv
näituse kuraator tel: 744 1080 , 55 600 433
Tartu Kunstimuuseum tel: 734 1050
www.tartmus.ee
majutab
offline.ee