fbpx

Käesolev raamat sündis koos näituse ,,Rooma stiilis. Maneristlik graafika Eesti kogudest” ettevalmistusega Mikkeli muuseumis. Selle perioodi estampe on Eesti kogudes suhteliselt vähe, kuid eri kollektsioonidest pärit graafilisi lehti kokku koondades oli võimalik koostada mitmekülgne ja paljusid manerismi käistlemise puhul olulisi teemasid ning suundumusi kajastav väljapanek. Trükis avalikustab kõiki neid teoseid koos, luues laiapõhjalise ülevaate Eestis leiduvast maneristlikust graafikakunstist.
Kokku koondatud materjal hõlmab lisaks Eesti Kunstimuuseumi välisgraafikale ja Johannes Mikkeli kogu graafikale graafilisi lehti Tartu Ülikooli kunstimuuseumist, Tartu Ülikooli raamatukogust, Eesti Rahvusraamatukogust, Rahvusarhiivist ja erakollektsioonidest.
Lisaks näitusel eksponeeritud tööde kataloogile sisaldab raamat mahukat, manerismi olemust ja maneristlikku graafikat käsitlevat artiklit Venemaa silmapaistvalt kunstiajaloolaselt, Riikliku Ermitaaži Itaalia graafika kogu hoidjalt Arkadi Ippolitovilt, kelle tekstide suure mõjukuse ja populaarsuse taga on peale sügavate entsüklopeediliste erialateadmiste ka suur kirjanikutunne.

Väljaandja: Eesti Kunstimuuseum – Mikkeli muuseum
Ilmumisaasta: 2018
Toimetajad: Anu Allikvee, Greta Koppel Klaire Kolmann, Aleksandra Murre
Koostajad: Anu Allikvee, Greta Koppel, Aleksandra Murre
Autorid: Arkadi Ippolitov, Aleksandra Murre
Kujundaja: Liina Siib
Keeletoimetajad: Klaire Kolmann, Kaidi Saavan, Richard Adang, Vitali Belobrovtsev, Kristi Viiding
Tõlkijad: A&A Lingua, Juta Ristsoo, Evelina Vedom
Formaat: pehmekaaneline
Keel: eesti, inglise, vene
Lehekülgi: 303
Mõõdud: 22,2 x 25,9 cm
ISBN: 9789949485741
Hind: 29,40 eur