fbpx

Raul Rajangu monograafia alapealkirjaga „Luminoso” koondab kokku kogu fragmentaarse ja sageli vastuolulise teabe, mis on alates 1980. aastate keskpaigast silmapaistva kunstniku kohta ringlemas meedias, arhiivides ja hoidlates, rohkem või vähem juhuslikult pildistatud reproslaididel, temast vändatud portreefilmis, väga kaootiliselt jäädvustatud näitusevaadetes ja kriitikute peades.

Raamatu koostamise põhimõtetes ja füüsilises vormis on laenatud palju kunstniku enda loomeprintsiipidest, raamatu trükkimine kahele erinevale paberile ja väga spetsiifiline kaanematerjal on materjaliaususe ja taktiilse aistitavuse põhimõte, mida Rajangu oma maalidel on perfektsuseni viinud. Juba olemasolevate tekstide taaskasutamine viitab nii puuduvale üldkäsitlusele Rajangu loomingu kohta ning samal ajal ka tema enda võttele pidevalt oma vanu töid uute tööde alusenakasutusele võtta.

Lisaks tuntud hitt-maalidele ja värskeimatele videotele on raamatus reprodutseeritud ka seitse seniavalikustamata tööd kunstniku nooruspõlvest. Eesti ja inglise keeles ilmunud raamatu kõige olulisemaks rolliks jääb kunstnikuprofiili loomine info kogumise, süstematiseerimise ja avalikuks tegemise abil.

Väljaandja: LUGEMIK
Ilmumisaasta: 2008
Formaat: pehmekaaneline
Koostajad: Anneli Porri, Indrek Sirkel
Keel: Eesti, inglise
Lehekülgi: 128
Mõõdud: 25 x 22 cm
ISBN: 978-9949-1822-7-5
Hind: 6,50 eur