fbpx

Trükise autoriteks on National Geographicu ajakirjanik ning kahekordne Pulitzeri auhinna laureaat Paul Salopek, rahvusvahelise profiiliga kuraatorid Irena Popiashvili, Joanna Warsza, kui ka mitmed kunstiajaloolased ning uurijad Lali Pertanava, Rene Mäe, Juuli Nava, Aimar Ventsel, David Bostanashvili, Marcos Farias Ferreira ja Costanza Curro.

Raamat toob esile viisid, kuidas olevik Gruusias materialiseerub. Olles kunstiajaloo ja materjalikultuuri uurimise kokkupuutepunktis, annab see kaleidoskoopilise ülevaate, millised on kohalikud arusaamad lõhkumisest, hooldusest ja käsitöölisest oskustööst.
Gruusiat esitletakse kui kontrastide ja pürgimuste riiki, mis teeb edusamme kõrvalepõigetena. See postsovetlik ühiskond on näiliselt kinni igikestvas renoveerimisprotsessis, olles sedasi loonud erilise viisi maailmatunnetuseks. Käesolev trükis uurib impressionistlike pilguheidete kaudu, kuidas minevikurusud mõjutavad uut põlvkonda kunstnikke ning üleüldist sotsiaaldünaamikat.

Tüüp: raamat
Väljaandja: Tartu Kunstimuuseum
Ilmumisaasta: 2016
Koostajad/ toimetajad: Francisco Martínez, Marika Agu
Autorid: Marika Agu, Rael Artel, David Bostanashvili, Constanza Curro, Marcos Farias Ferreira, Francisco Martínez, Rene Mäe, Juuli Nava, Lali Pertenava, Irena Popiashvili, Paul Salopek, Aimar Ventsel, Joanna Warsza
Kujundaja: Vahram Muradyan
Keeletoimetaja: Max Dade, Pilleriin Torim
Tõlkija: Pille Kruus, Priit Silm
Formaat: pehmekaaneline
Keel: eesti
Lehekülgi: 254
Mõõdud: 23 x 15,5 cm
ISBN: 978-9949-9766-2-1
Hind: 5 eur