fbpx

20. sajand nihutas drastiliselt kunstiloome piire – traditsioonilisest käsitöö ja materjalidega tegelevast valdkonnast liikus raskuskese kontseptsioonile, emotsioonile, protsessile ehk teisisõnu kõigele mittekombatavale. Nüüdiskunsti loomepraktikate efemeerset ja dünaamilist iseloomu on keeruline sobitada traditsioonilise muuseumi säilitamissüsteemi ning tekib rida küsimusi: kuidas konserveerida nüüdiskunsti ebapüsivaid loomematerjale? Kuidas säilitada nüüdiskunsti teoste mateeriat mõtestavaid ideelisi tasandeid? Kas muuseumil on õigus koguda teoseid, mille füüsiline kestus on lühiajaline? Mis siis ikkagi jääb kaasaegses pärandist tulevastele põlvkondadele?
Hilkka Hiiopi doktoritöö üritab analüüsida neid keerulisi ja kohati ühese vastuseta küsimusi, kaasates muuseumispetsialistide kõrval mõtteprotsessi ka teoste autorid ja laiema publiku.
Doktoritöö juurde kuulub DVD, millele on salvestatud töö teises osas esitatud juhtumeid visualiseerivad videoülesvõtted ning intervjuu Kumu kuraatori Eha Komissaroviga.

Väljaandja: EESTI KUNSTIAKADEEMIA – EESTI KUNSTIMUUSEUM
Ilmumisaasta: 2012
Formaat: pehmekaaneline
Autor: Hilkka Hiiop
Keeletoimetajad: Ester Kangur, Richard Adang
Tõlkijad: Peeter Tammisto, Marge Laast
Keel: eesti, inglise
Lehekülgi: 279
Kujundaja: Villu Plink
Mõõdud: 15,5 x 24 cm
ISBN: 978-9949-467-31-0 (trükis)
ISBN: 978-9949-467-32-7 (DVD)
Hind: 15 eur