fbpx

Eesti Kunstimuuseumi Toimetiste juubelinumber käsitleb lähemalt 19. sajandil loodud konkreetsete ajaloosündmuste kunstilisi kujutisi kui tollase kunstikultuuri ning ajalooteadmiste ja -teadvuse uurimise allikaid. Kunstiajaloolaste ja ajaloolaste ühine lähenemine „ajaloopiltidele” annab võtme uurida religioossete, rahvuslike ja patriootiliste tunnete arengut visuaalsete allikate abil eeskätt Baltimaades, aga ka sellega seotud Saksa ja Vene, samuti Leedu-Poola ja Skandinaavia kultuuriruumis.

Kaheteistkümnes täispikas ajaloopilte ja nende tähendusi uurivas artiklis ning kahes ajaloopiltide restaureerimist-populariseerimist tutvustavas raportis võetakse vaatluse alla mitmetes Eesti ja välisriikide muuseumides ja mäluasutustes olevad ning aastakümneid „vaikinud” ajaloopildid. Numbris rõhutatakse näituste ja nende kaudu sündivate uute diskursuste tähtsat rolli seniste tekstipõhiste (kultuuri)ajaloo uurimistööde ja diskursuste kõrval.

Sari: Eesti Kunstimuuseumi toimetised

Väljaandja: EESTI KUNSTIMUUSEUM – KADRIORU KUNSTIMUUSEUM
Ilmumisaasta: 2015
Koostanud: Tiina-Mall Kreem
Autorid: Tiina-Mall Kreem, Hubertus Kohle, Udo Arnold, Anne Untera, Anu Allikvee, Linda Kaljundi, Inna Põltsam-Jürjo, Poul Grinder-Hansen, Ulrike Plath, Juhan Kreem, Kristina Jõekalda, Ruta Kaminska, Kristina Aas, Hilkka Hiiop, Liis Reier
Peatoimetaja: Merike Kurisoo
Keeletoimetajad: Ester Kangur, Matthias Joost, Richard Adang
Tõlkijad: Kadi-Riin Haasma, Matthias Joost, Tiina Randviir, Madli Valk
Kujundajad: Tuuli Aule, Mari Kaljuste
Keel: Eesti, inglise, saksa
Lehekülgi: 544
Mõõdud: 17 x 24 cm
ISBN: 978-9949-485-46-8
Hind: 22,90 eur