fbpx

Kultuuritehas Polymer oli üle kümne aasta Tallinna alternatiivkultuuri lipulaev ja sõltumatu kultuurikeskuse formaadi maaletooja. Paljudele oli see kunagise tootmiskoondis Polümeeri ruumides tegutsenud kunstnike ja muusikute kommuun üks linna kõige omalaadsem koht, paljudele lihtsalt must ja kasimata urgas. Vastandlikest arvamustest hoolimata oli kahtlemata tegu maamärgiga.
Polymeri kataloog annab ülevaate maja kirevast elust ja selle asukatest: kultuuritehase festivalid, kunstirühmitus ja sõltumatu galerii Kunstikonteiner, pidudesari Diletantide Avangard, kultuuritehase trükikoda, rahvusvaheline residentuuriprogramm ja majaliste korraldatud õpitoad. Täiesti plaanimatult kujunes kataloog Polymeri viimaseks kokkuvõtteks, sest see lõpetas ametliku tegevuse 2014. aasta alguses.

Väljaandja: KULTUURITEHAS POLYMER
Ilmumisaasta: 2013
Koostajad: Ernest Truely, Martin Rünk
Autorid: Madis Mikkor, Ernest Truely, Martin Rünk, Sandra Jõgeva, Simon B. Häfele, Claire Bataille, Jaanika Kuklase, Tanel Saar, Morgan Walsh, Jaana Maijala, Marge Paas, Lemmit Kaplinski, Fred Pinault, Rebecca Strain, Jay Stern, Kendall Nordin, Lorenka Stropnik, Simon Whetham
Kujundaja: Jaanus Samma
Formaat: kõvakaaneline
Keel: eesti, inglise
Lehekülgi: 304
Mõõdud: 22,5 x 29 cm
ISBN: 978-9949-334-39-1
Hind: 25 eur