fbpx

Kaljo Põllu (1934–2010) raamat tutvustab tähtsamaid kaljukunsti meistriteoseid kogu maailmast. Neis peegelduvad tunded ja püüdlused on erutanud inimeste meeli juba rohkem kui nelikümmend tuhat aastat. Rohkem kui 500 joonistuse ja foto hulgas näeme ka praeguse Prantsusmaa ja Hispaania ala viimasel jääajal elanud inimeste poolt loodud koopamaalinguid.
Ehkki kaljukunsti leidub maailma kõige erinevamates paikades, on see kooskõlas antud piirkonna looduskeskkonna tingimustega ja muistsete kunstnike ainulaadse usundilise mõtteviisiga. Meie silme ette tuuakse nii üksiku inimese kui ka kogukonnasisene elukorraldus, mis oli väga lähedaselt seotud kunstilisele eneseväljendusele innustavate pürgimustega.
Selles raamatus esitletud sõnaline ja pildiline aines annab aluse arutlusteks teemadel, mis käsitlevad inimeste vaimse eneseväljenduse edenemist kümnete tuhandete aastate kestel ning kuidas see kajastus vastupandamatu elujõuga kaljukunstis. Lugejale pakutakse teavet kunstikultuuri terviklikust olemusest, ta sünnist, arengust ja täiustumisest.
Põgusalt tutvustatakse ka Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsioonidelt Ida-Karjalas ja Koola poolsaarel paiknevatest kaljukunsti leiupaikadest toodud uurimisainest.

Väljaandja: ILMAMAA
Ilmumisaasta: 2012
Formaat: kõvakaaneline
Autor: Kaljo Põllu
Kujundaja: Kaljo Põllu
Keel: eesti
Lehekülgi: 411
Mõõdud: 18 x 25 cm
ISBN: 978-9985-77-265-2
Hind: 39,50 eur